ראשי מכינות: בלי חרמות ופילוגים

שורה של ראשי מכינות בהוטוה ובעבר מצטרפים ליוזמת הרב קמינצקי: "אין לנו את הפריבילגיה לעסוק בחרמות ובפילוגים של חלקים בציבור"

ערוץ 7 , ט"ו בשבט תשפ"א

ראשי מכינות: בלי חרמות ופילוגים-ערוץ 7
הרב יגאל קמינצקי
צילום: ערוץ 7

שבוע לסגירת הרשימות, שורה של ראשי מכינות מהציונות הדתית, בהווה ובעבר, מצטרפים לקריאתו של הרב יגאל קמינצקי.

במכתב שהוציאו הבוקר (חמישי) מספר ראשי מכינות הם קוראים לאחדות בין רשימות הבית היהודי, האיחוד הלאומי, נעם ועוצמה יהודית לקראת הבחירות הקרובות.

במכתבם כותבים הרבנים כי "אנו מצטרפים ומחזקים את קריאתו של הרב יגאל קמינצקי לאיחוד ולריצה משותפת של מפלגות הציונות הדתית - הבית היהודי, האיחוד הלאומי נעם ועצמה יהודית.
חובה עלינו לעשות ככל שביכולתנו שבבחירות הקרובות תהיה רשימה מאוחדת של כל הכוחות הנאמנים לתורה, לארץ ולמדינה, נציגי ציבור שיעמדו כחומה בצורה בפני כל הניסיונות לפגוע בזהותה היהודית של מדינת ישראל ויאבקו לקידום החלת הריבונות במרחבי ארצנו. אין לנו את הרשות להישאר בפילוגים ובחרמות שיסכנו את דמותה של מדינת ישראל ואת שלטון הימין".

על המכתב חתומים הרבנים: ראש המכינה ביתיר הרב משה הגר-לאו, ראש מכינת עצם בנוה הרב רעי פרץ, ראש מכינת מגן שאול בנוקדים הרב איתמר כהן, ראש מכינת מעוז בלוד הרב ברק עוקבי וראש המכינה במעלה אפרים הרב אליעזר בראון, וכן הרב יעקב פייגנבוים, לשעבר ראש המכינה בקשת.

נזכיר כי זו לא הפעם הראשונה שהרב הגר-לאו מתייחס לנושא. בשבוע שעבר אמר הרב כי הוא תומך באיחוד מלא של כל המפלגות שבסופו של דבר יש בניהם מכנה משותף רחב מאוד. לדברי הרב "ביחד הם צריכים להרים את הדגלים של ארץ ישראל, השמירה על הרבנות הראשית, שבת, תורה וגיור. הנושאים הרגילים שהמגזר שלנו מקדם. מרגע שהגוש הזה יתאחד יהיה לו שישה מנדטים ואני מאמין שהוא יכול להגיע לשבעה".

קריאה זו מתווספת לקריאת רבנים נוספים לאחדות בין ארבע מפלגות הציונות הדתית האיחוד הלאומי, הבית היהודי, נועם ועצמה יהודית.