השיחה עם השגרירים
השיחה עם השגריריםצילום: משרד החוץ

שר החוץ, גבי אשכנזי, קיים היום (חמישי) מפגש חגיגי וראשון מסוגו עם ראשי הנציגויות הישראליות במדינות המזרח התיכון.

במפגש השתתפו שגרירי ישראל במצרים ובירדן, הממונה על השגרירות במנאמה, הממונה על השגרירות באבו דאבי וראשי הנציגויות החדשים בדובאי, ורבאט, שהחלו את פעילותם הרשמית במהלך השבוע האחרון.

השר אשכנזי בירך את ראשי הנציגויות והדגיש את חשיבות ביצור היחסים עם מצרים וירדן, יישום מהיר של הסכמי הנורמליזציה עם איחוד האמירויות, בחריין ומרוקו ורתימת מדינות נוספות למעגל השלום והנורמליזציה.

"אנחנו נמצאים בסופו של שבוע היסטורי במהלכו השלמנו את פתיחתן של ארבע נציגויות ישראליות חדשות במזרח התיכון. פתיחת הנציגויות הינה עדות חיה לשינויים החלים באזור ולשינוי במעמדה האיזורי של ישראל. מרגש לראות איך ההצהרות וההסכמים הופכים למעשים ולנציגויות בשטח. למשרד החוץ ולנציגויות הישראליות תפקיד מרכזי ומכריע בקידום היחסים הבילטרליים בין ישראל ומדינות האיזור ובמימוש הפוטנציאל העצום הטמון בהם", אמר אשכנזי.

הוא הוסיף, "ממשל ביידן מחוייב לתהליך השלום והנורמליזציה במזרח התיכון והוא ימשיך לפעול להרחבת המעגל ולהצטרפות מדינות נוספות. שימור השלום הוא אינטרס לאומי חיוני והוא מונח על כתפיכם הרחבות ותלוי בראש ובראשונה בכם. אני מצפה מכם לתרגם את ההסכמים לשלום חם, אמתי ויציב".

"זכיתם להיות בתפקיד החשוב ביותר בתקופה היסטורית זו, וזכות זו מגיעה עם אחריות רבה לקידום היחסים של מדינת ישראל עם המדינות הללו ולמיצוי הפוטנציאל של היחסים ובניית הגשרים בין המדינות והעמים", סיכם שר החוץ.

במהלך הפגישה נדונו האתגרים וההזדמנויות לפיתוח היחסים עם מדינות ערב במגוון רחב של תחומים, לרבות התחום המדיני, הכלכלה והמסחר, התיירות, והחדשנות.

במפגש תיארו ראשי הנציגויות במפרץ ובמרוקו את קבלת הפנים החמה לה זכו עם הגעתם ואת מגוון הנושאים העומדים על הפרק לקידום יחסי ישראל והאזור.