קמפיין הבחירות של הבית היהודי יוצא לדרך

יו"ר המפלגה חגית משה: אני פועלת למיזוג מפלגות, אבל לא במחיר מחיקת הבית היהודי ואיבוד הערך החשוב שהיא מייצגת בציונות הדתית.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ו בשבט תשפ"א

בצל המגעים לריצה משותפת של מפלגות הציונות הדתית, מפלגת הבית היהודי תשיק בתחילת השבוע קמפיין בחירות עצמאי.

כבר היום (חמישי) מפרסם צוות הקמפיין סרטון ראשון מתוך הקמפיין נרחב.

חגית משה, יושבת ראש המפלגה, מסרה: "כפי שהתחייבתי אני פועלת למען אחדות ומיזוג מפלגות, אבל לא במחיר מחיקת הבית היהודי ואיבוד הערך החשוב שהיא מייצגת בציונות הדתית.

''מדובר במפלגה חיה ונושמת עם 108 חברי מועצות וסגני ראשי ערים ברחבי הארץ ורק לפני שבועיים יצאו 850 חברי מרכז להצביע בבחירות ליושב הראש, למרות הגשם והקורונה. אמשיך לפעול לאחדות, אבל במקביל אנחנו לא מחכים ויוצאים לדרך עם הקמפיין", הוסיפה משה.

מוקדם יותר היום הודיעה משה על הקמת צוות משא ומתן לבחינת ריצה משותפת עם "מפלגת הציונות הדתית" בראשותו של בצלאל סמוטריץ'. השר לשעבר זבולון אורלב יעמוד בראש צוות המו"מ.

''זבולון אורלב מלבד היותו איש מקצועי ובעל ניסיון, טובת אחדות המחנה הציוני דתי לנגד עיניו", אמרה משה. "אני משוכנעת שזבולון יעשה הכל לקדם את הריצה המשותפת והאחדות עם מפלגת האיחוד הלאומי. כמו שהבטחתי אני מחוייבת לאחדות בציונות הדתית".

הבוקר דווח בערוץ 7 כי המשא ומתן בין מפלגת הציונות הדתית בראשותו של בצלאל סמוטריץ' ומפלגת הבית היהודי בראשות חגית משה ממשיך לדשדש, שבוע בלבד לפני הגשת הרשימות לכנסת.

בעוד משה מעוניינת לשבץ במקומות גבוהים ברשימה את המועמדים שנבחרו במרכז הבית היהודי ביום שלישי השבוע, סמוטריץ' דורש להתעלם בפועל מתוצאות הפריימריז בבית היהודי ולשבץ ברשימה במקומות גבוהים מועמדים מושכי קולות.

בפגישת המשא ומתן שנערכה בין הצדדים אמש דרש סמוטריץ' שליטה על האופן בו תורכב הרשימה וטען "צריך מועמדים נוצצים". חגית משה טענה מנגד כי "בנט ואורבך לא ספרו את המרכז, אני סופרת את חברי המרכז".