האם אני רווקה בררנית?

בין נתינת צ'אנס להצעות לא מתאימות ובין בררנות נמצא מרחב שאפשר לחיות בתוכו ולמצוא זוגיות טובה.

רעות רוט, 252 , כ"ב בשבט תשפ"א

האם אני רווקה בררנית?-ערוץ 7
רעות רוט
צילום: ללא

נטע הגיעה אליי אחרי שיצאה עם מספר תלת ספרתי של בחורים.

אחרי דייט ממש מתסכל היא החליטה שמעכשיו היא תצא רק עם מי שממש 'יעשה לה את זה'. כשהתחילו להגיע הביקורות מהמשפחה ומהחברות על הבררנות שלה היא הרגישה תסכול ובילבול שהביא אותה לפנות לאימון מקצועי.

הדילמה שלה על סינון הצעות מול נתינת צ'אנס - פוגשת הרבה מהרווקים והרווקות. במיוחד לאחר תקופה בה אין הצעות רלוונטיות או שמסיבה אחרת -המצב תקוע. הסיפורים על חברים שמצאו בדיוק את מה שחיפשו ומנגד אלו שהתחתנו עם מישהו לא צפוי, מוסיפים גם הם לבלבול.

אז איך יודעים מה נכון לעשות?

קודם כל ברור שהכל יכול להיות. ויתכן שמחר, בתור בסופר, יופיע בן זוג מדהים, הפוך מכל מה שחשבנו - ונתחתן. אבל כמו שמחפשים קוטג', ברור שיכול להיות שהוא יהיה במרפסת בסוף - כי מישהו שכח אותו שם...

אבל.. מסתבר שלפני שנחפש במרפסת נבדוק קודם טוב בכל המקרר. ככה גם עם בן הזוג. חשוב שנחשוב מה ה'אזור' שהוא אמור להיות בו ושם נרכז מאמצים בחיפוש. זה קריטי משתי סיבות עיקריות:

1. כדי להגיע לפגישה ולהיות שם באמת - ולא לבוא שחוקים לעוד דייט מבאס, צריך שתהיה הבנה שיש כאן את 'תנאי הסף' שלנו לבן הזוג ושבעצם לקשר הזה יש סיכוי טוב.

זה יאפשר פניות ומסירות לקידום הקשר במקום בחינה וסקפטיות וכמובן יחסוך מפגשים מתסכלים. התחלת קשר מנקודת מוצא כזו כבר מזניקה את הסיכוי של התפתחות קשר רציני.

2. זוגיות טובה ויציבה בנויה על משיכה ואהבה אבל לא פחות מזה היא בנויה על הבנת השאיפות והצרכים הקריטיים שלנו. בניית 'תנאי סף' ליציאה לדייט, שמבוסס על בירור אמיתי - גם מחבר אותנו אלינו ובעיקר מונע קשרים שבנויים על התאהבות, ללא בסיס מספק שלרוב גוררת נישואים מורכבים מאוד בגלל פערים גדולים מידי.

חשוב לעצור ולברר באמת מה ארבעת הצרכים הקריטיים שלך בבן הזוג ובקשר ולצאת עם הצעה שיש בה אותם.

כמובן שיש לשים לב שהקריטריון הוא באמת הצורך העמוק ולא התמונה המסויימת שלו.

לדוגמה: אחד מ'ארבעת הקריטיים' שלך זה בחורה חמה. אם אתה נתפס לעדה שלה ומחפש רק בנות מעדה שידועה כעדה חמה. אתה יכול לפספס בנות חמות מאוד שנולדו לעדה אחרת.

או לדוגמה: חשוב לך בחור שייתן לך ביטחון. מצויין. אבל אם את נתפסת לזה שהוא צריך להיות גבוה או שרירי - את יכולה להפסיד בחורים לא גבוהים שיתנו לך המון ביטחון בזכות היציבות ותעצומות הנפש שלהם.

אני מחייכת לנטע. מרגיעה אותה שאנחנו הולכות לעשות יחד בירור מרתק שיחבר אותה לצרכים ולרצונות החזקים שלה כדי שבעז"ה היא תמצא בקרוב, ועם כמה שפחות שחיקה - בחור שגם תאהב וגם תבנה איתו זוגיות שמחה ויציבה.

רעות רוט – מאמנת אישית נמצאת בנבחרת המאמנים של פרוייקט 252.

להצטרפות לפרוייקט 252 לחצו כאן.