בבית היהודי דיווחו על מו"מ עם הציונות הדתית - והתחרטו

מפלגתה של חגית משה הודיעה על פגישת מו''מ בביתו של זבולון אורלב בירושלים, וכעבור מספר דקות הודיעה שאין כלל פגישה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ו בשבט תשפ"א | עודכן: 22:17

בבית היהודי דיווחו על מו"מ עם הציונות הדתית - והתחרטו-ערוץ 7
חגית משה ובצלאל סמוטריץ'
נעם נסימי ודוד ווייל

מפלגת הבית היהודי הודיעה הערב (חמישי) כי צוותי המשא ומתן של המפלגה נועדים בביתו של זבולון אורלב בירושלים עם צוותי המשא ומתן של מפלגת הציונות הדתית.

כעבור דקות ספורות הוציאו במפלגה הודעה נוספת ולפיה אין כלל פגישה.

''מתברר כי ההודעה הראשונה בדבר קיום משא ומתן בין זבולון אורלב ליהודה אליהו אינה נכונה וזבולון אורלב עדכן כי הערב לא יתקיים ולא מתקיים מו"מ כלשהו עם האיחוד הלאומי ולא עם יהודה אליהו'', נמסר מהבית היהודי.

חגית משה, יושבת ראש הבית היהודי, אמרה מוקדם יותר הערב: "כפי שהתחייבתי אני פועלת למען אחדות ומיזוג מפלגות, אבל לא במחיר מחיקת הבית היהודי ואיבוד הערך החשוב שהיא מייצגת בציונות הדתית.

''מדובר במפלגה חיה ונושמת עם 108 חברי מועצות וסגני ראשי ערים ברחבי הארץ ורק לפני שבועיים יצאו 850 חברי מרכז להצביע בבחירות ליושב הראש, למרות הגשם והקורונה. אמשיך לפעול לאחדות, אבל במקביל אנחנו לא מחכים ויוצאים לדרך עם הקמפיין", הוסיפה משה.

הבוקר דווח בערוץ 7 כי המשא ומתן בין מפלגת הציונות הדתית בראשותו של בצלאל סמוטריץ' ומפלגת הבית היהודי בראשות חגית משה ממשיך לדשדש, שבוע בלבד לפני הגשת הרשימות לכנסת.

בעוד משה מעוניינת לשבץ במקומות גבוהים ברשימה את המועמדים שנבחרו במרכז הבית היהודי ביום שלישי השבוע, סמוטריץ' דורש להתעלם בפועל מתוצאות הפריימריז בבית היהודי ולשבץ ברשימה במקומות גבוהים מועמדים מושכי קולות.

בפגישת המשא ומתן שנערכה בין הצדדים אמש דרש סמוטריץ' שליטה על האופן בו תורכב הרשימה וטען "צריך מועמדים נוצצים". חגית משה טענה מנגד כי "בנט ואורבך לא ספרו את המרכז, אני סופרת את חברי המרכז".