ט"ו בשבט בצה''ל
ט"ו בשבט בצה''ל צילום: דובר צה"ל

חגיגות ט״ו בשבט המסורתיות קיבלו פנים חדשות בשל מגיפת הקורונה, וגם בצה''ל יש מי שהרים את הכפפה ודאג לפתרון יצירתי לחגיגת הנטיעות.

סגן רוני נחמיאס, קצינת החינוך בחטיבה 300, סיפרה כי ״בשנה שעברה שתלנו שתילים ביחד עם אזרחים רבים, תושבי הגזרה. השנה כמו הרבה דברים שהשתנו לנוכח נגיף הקורונה, לא היתה לנו את האפשרות לחגוג את ט״ו בשבט כמידי שנה.

״השנה החלטנו לשתול שתילים ברחבי החטיבה ולקיים הרמת כוסית וארוחה חגיגית לכבוד החג על פי אגפים. כך שמרנו על ההנחיות וגם הצלחנו לחגוג את החג״, מוסיפה סגן נחמיאס. ״היה ניתן להבחין בהתרגשות של החיילים והמפקדים כשהם שתלו שתילים. כעת, לכל אגף בחטיבה יש את השתיל שעליו הוא אחראי״.

״למרות שהחג הוא 'חג לאילנות', יש לו משמעות עצומה עבורנו, בני האדם״ מוסיף סרן הרב משה מקמל, רב חטיבה 300. ״זו הזדמנות נהדרת לעצור ולומר תודה לאלוקים על השפע שהוא מעניק לנו. אני שמח על האפשרות לחגוג את החג בחטיבה למרות המגבלות ובהתאם לנהלים״.

רגע לפני סיום, לקצינת החינוך בחטיבה חשוב להוסיף: ״אנו שמחים על הזכות והיכולת לבצע נטיעות. בעיניי, הזכות הכי גדולה בחג הזה היא היכולת לתת מעצמך לטובת האחר. זו זכות לשתול שתילים שישמשו את הדורות הבאים״.