מילים מלב של אמא
מילים מלב של אמאצילום: ללא קרדיט

אמהות לנערים מהגבעות יחד עם אמהות נוספות יערכו במוצאי שבת כנס ראשון תחת הכותרת "אימהות למען ילדינו", בעקבות מותו של הנער אהוביה סנדק ז''ל במהלך מרדף משטרתי בבנימין.

האמהות גייסו רבניות ואומניות, במטרה לזעוק "להבדיל בין אויב לאוהב". באירוע יקחו חלק הרבנית טובה אליהו, הרבנית רות בנימין והרבנית עידית איצקוביץ. את הכנס תנחה יעל שבח ותופענה בו הזמרת והיוצרת רוחמה בן יוסף, ואמנית החול רחלי בנדר.

מארגנות הכנס סיפרו כי היוזמה הגיעה מכמה אמהות. "התגבשנו כמה אימהות, לאו דווקא לנוער הגבעות אלא כאלו שכואב להן על כך שנוצר מצב של הכפשה והשחרה כל כך גדולה כלפי נוער הגבעות, שבעצם יצרה עם השנים את הלגיטימציה להתנגש בהם בכל דרך אפשרית".

"הגיע הזמן לזעוק את הזעקה האימהית ולהגן על הילדים שלנו, ולהגיד הילדים שלנו הם בשר מבשרנו. הנוער הזה יש להם המון נקודות טובות, יחד עם דברים שזקוקים לתיקון ובעזרת השם אנו רוצות גם לטפל בזה. אך קודם כל אנחנו רוצים להחזיר להם את האמון במבוגרים שאנחנו אוהבים אותם ואנחנו רוצים להעצים אותם ולתת להם עשייה חיובית", מסרו מארגנות הכנס.

בנוסף הם הביעו דרישה חד משמעית מכוחות המשטרה והאכיפה: "אנחנו דורשים גם מהמדינה ומהמשטרה שיתנהגו אליהם בצורה מכובדת ועניינית. הממסד צריך להתייחס אליהם כנוער חלוצי ולא כאל נוער עבריין או חלילה טרוריסט".