מחלקת קורונה
מחלקת קורונה צילום: David Cohen/Flash90

לאור המשך המגמה של עלייה בתחלואה בקרב נשים בהיריון נערכים במרכז הרפואי שיבא להגדלת המחלקה הלאומית הייעודית ליולדות קורונה, שתקלוט יולדות מכל הארץ.

בבית החולים מדגישים כי המחלקה נפרדת ממחלקת היולדות הרגילה, שפועלת כרגיל.

*פרופ' גליה רהב, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות אמרה, "אנו עדים לעלייה בתחלואה בקרב נשים בטרימסטר השלישי ומניחים שיש קשר בין התפשטות הזן הבריטי לעלייה זו. אני עוקבת אחר מצבן של נשים אלו באופן אישי ואנו מתאימים להן טיפולים בהתאם למצבן.

לצערי, אנו נתקלים בתופעה של נשים בהיריון המגיעות לקבלת טיפול באיחור, כשהתסמינים משמעותיים יותר. אני קוראת לנשים בהיריון בטרימסטר שלישי עם קורונה מאומתת או חשד לקורונה לא להתמהמה ולהגיע להיבדק".

פרופ' איל סיון, מנהל בית החולים לנשים ויולדות הוסיף, "זיהינו את מגמת העלייה בתחלואת נשים כבר לפני כמה שבועות ונערכנו מבעוד מועד לאפשרות לקלוט מספרים גדלים של נשים. אנו מאמינים כי השגחה מוקדמת תמנע סיבוכים בהמשך ומטפלים גם באלו אשר נמצאות במהלך ההיריון וגם בנשים שילדו או יולדו עקב סיבוכי הקורונה.

התאמנו את המחלקה הייעודית כך שהתינוק יוכל כמובן לשהות לצד האם, על פי בחירתה, כאשר מערך קורונה-יולדות כולל גם רופאי ילדים, פנימאים, צוותי היחידה למניעת זיהומים וכמובן צוות היולדות של האגף".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו