פגישה באווירה טובה, נרשמה התקדמות

התחדש המשא ומתן בין מפלגת הציונות הדתית לבית היהודי, "נרשמה התקדמות", נמסר.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ז בשבט תשפ"א

התחדש המשא ומתן בין נציגי מפלגת הציונות הדתית בראשותו של בצלאל סמוטריץ' לבין הבית היהודי בראשותה של חגית משה.

נמסר כי הפגישה התקיימה באווירה טובה ונרשמה התקדמות.

בעיתון "ידיעות אחרונות" דווח הבוקר (שישי) כי בימים האחרונים איימו אנשיו של נתניהו על סמוטריץ' כי אם ירוץ לבד למרות הסקרים - בליכוד יערכו קמפיינים בתוך המגזר הדתי־לאומי ובקרב תושבי יהודה ושומרון. ממפלגת הציונות הדתית נמסר: "לא ניקח חלק במשחק הספינים".

בתוך כך, סקר ״מאגר מוחות״ בהנהלת פרופ' יצחק כץ, שנערך עבור "ישראל היום", מלמד כי אם הבחירות היו מתקיימות היום, הייתה הליכוד בראשות רה"מ נתניהו המפלגה הגדולה בכנסת עם 28 מנדטים.

יאיר לפיד מבסס את מעמדו כראש המפלגה הגדולה אחריו, ויש עתיד מקבלת בסקר 15 מנדטים. "תקווה חדשה" של גדעון סער ממשיכה בירידה האיטית ועומדת כעת על 13 מנדטים. ימינה בראשות נפתלי בנט מקבלת בסקר 11 מנדטים.

מפלגת העבודה בראשות מרב מיכאלי עוברת בצורה יציבה עם 5 מנדטים. גם כחול לבן של בני גנץ עוברת עם 5. יהדות התורה מקבלת בסקר 7 מנדטים. ש"ס עם 9. ישראל ביתנו נשארת עם 6 מנדטים בלבד. הרשימה המשותפת מקבלת 11 מנדטים. מרצ מבססת את מעמדה עם 6 מנדטים.

מפלגת "הישראלים" בראשות רון חולדאי ואבי ניסנקורן מתרסקת אל מתחת לאחוז החסימה ומקבלת בסקר זה 0.6 אחוז, המפלגה הכלכלית של ירון זליכה דווקא עוברת ומקבלת 4 מנדטים.

מפלגות נוספות שלא עוברות: תל"ם בראשות בוגי יעלון, תנופה של עפר שלח, מפלגת הוותיקים של דני יתום ומפלגת עלה ירוק. גם בימין - הבית היהודי, האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית - לא עוברות את אחוז החסימה בנפרד.