גורמים בישראל אמרו אמש כי מטען החבלה שהתפוצץ סמוך לשגרירות בניו דלהי היה חובבני ומאולתר וכי לא נראה שאיראן עומדת מאחוריו.

מנגד גורמים בהודו טוענים כי מכתב שאותר בזירה מעלה חשד שמטען החבלה הונח כנקמה על חיסולם של מפקד כוח קודס לשעבר, קאסם סולימאני, ומדען הגרעין האיראני הבכיר, מוחסן פחריזאדה.

לפי דיווחים בתקשורת בהודו ארגון בשם "ג'ייש אל-הינד" לקח אחריות על הנחת המטען סמוך לשגרירות ישראל. חוקרי משטרת הודו שבדקו את צילומי מצלמות האבטחה איתרו שני חשודים שיורדים ממונית סמוך לאזור הפיצוץ.

נהג המונית נחקר ושרטט קלסתרונים של שני החשודים. החקירה העלתה כי המטען הוטמן בתוך פחית משקה בה היו חומר נפץ וכדוריות מתכת.

היועץ לביטחון לאומי של הודו שוחח לפני כניסת השבת עם ראש המל"ל מאיר בן שבת והעביר באמצעותו עדכון לראש הממשלה על המאמצים הנעשים מצד הודו בחקירת פיצוץ המטען ליד שגרירות ישראל בהודו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש להעביר לראש ממשלת הודו נרנדרה מודי כי "יש לנו ביטחון מלא שהשלטונות בהודו ימצו את חקירת האירוע, ויבטיחו את שלומם של הישראלים והיהודים הנמצאים שם. סוכם כי הקשר יימשך בכל הערוצים תוך שיתוף פעולה מלא בין המדינות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו