רעידת אדמה בנגב: אבוקסיס עוזב את ב"ש

למרות שהצליח לשקם את מצבה המקצועי ורגע לפני צמד המשחקים מול האלופה מכבי ת"א, הודיע אבוקסיס על התפטרותו מאימון הפועל באר שבע

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ז בשבט תשפ"א

רעידת אדמה בנגב: אבוקסיס עוזב את ב"ש-ערוץ 7
אבוקסיס. יחזור לשכונה?
צילום: פלאש 90

לאחר כשנה בלבד בתפקיד וכשנראה היה שהוא מקבל את ההכרה לה ייחל, הודיע הערב (מוצאי שבת) יוסי אבוקסיס על עזיבתו את אימון הפועל באר שבע.

אבוקסיס שהצליח בבאר שבע על אף שזו נכנסה לתקופה כלכלית קשה לאחר הודעת אלונה ברקת על עזיבתה ובצל נגיף הקורונה, קיבל הכרה גדולה בתפקיד מאמן הפועל באר שבע כאשר שמו אף נקשר לאימון נבחרת ישראל בכדורגל לאור הצלחתו בבירת הנגב.

הערב, רגע לפני צמד המשחקים מול האלופה מכבי ת"א, בליגה ובגביע, הודיע אבוקסיס על עזיבתו את באר שבע.

לדברי אבוקסיס, הסיבה לעזיבה המפתיעה היא היחסים הלא טובים עם הבעלים אלונה ברקת שכבר אמרה בעבר כי היא עוזבת את המועדון ואף מינתה יושב ראש חלופי במקומה אך לאחרונה חזרה במלוא המרץ והכוח.

לטענת אבוקסיס במשך כל הזמן האחרון בדקה ברקת עם מאמנים אחרים מאחורי גבו ולאור חוסר ההערכה החליט להתפטר מתפקידו.

מאז מונה לאמן אותה ב-8 בינואר 2020, ניצח אבוקסיס עם הפועל באר שבע ב-13 משחקי ליגה מתוך 35 משחקים שאימן אותה, סיים 14 פעמים בתיקו והפסיד 8 משחקים בלבד. בנוסף, הביא אבוקסיס את באר שבע לזכיה בגביע המדינה לראשונה מאז 1997 ולשלב הבתים של הליגה האירופית.

אלונה ברקת הגיבה על ההתפטרות המפתיעה כשאמרה: "אינני מתכוונת להתייחס לטענות חסרות השחר שאבוקסיס משמיע באמצעי התקשורת נגדי ונגד המועדון. זו לא דרכנו".

"אנחנו מודים ליוסי על תרומתו ומאחלים לו בהצלחה בהמשך דרכו. כבר בימים הקרובים יתמנה מאמן חדש כדי להמשיך את המסע המופלא של הפועל באר שבע וכולנו תקווה שהמועדון יחזור להציג כדורגל שמח".

כעת ככל הנראה יחזור אבוקסיס למקום ממנו הגיע לבאר שבע, אל בני יהודה שמתחילה להסתבך בתחתית טבלת ליגת העל בכדורגל ובה הצליח מעל המצופה כאשר הקשרים הטובים שיש לו עם הבעלים ברק אברמוב צפויים לעזור לו למצוא עבודה בקרוב מאוד.

מי שמועמדים לרשת את אבוקסיס במועדון מבירת הנגב הם שניים שפוטרו לאחרונה מקבוצותיהם - רוני לוי שפוטר מבית"ר ירושלים ומרקו בלבול שפוטר ממכבי חיפה.

התפטרותו של אבוקסיס מאימון הפועל באר שבע וחתימתו הצפויה בבני יהודה, מצטרפת אל משחק הכיסאות של מאמני ליגת העל בכדורגל, כאשר בסוף השבוע פיטרה הפועל חדרה את מאמנה שרון מימר, ואת מקומו תפס מנחם קורצקי. נדמה כי מעמד המאמן בליגת העל מעולם לא היה נמוך יותר.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il