יואב גלנט
יואב גלנט צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

לאחר שהצליח להביא לאיסור שימוש ב"נקודה הא-מגדרית" בחינוך הממלכתי-דתי, יוצא 'פורום הארגונים למען המשפחה' במאבק נגד השימוש בה בכללל מערכת החינוך.

בשבוע שעבר פנה הפורום במכתב לשר החינוך יואב גלנט בדרישה כי יאסור על ארגון "מרכז פרס לשלום" להעביר שיעורים בבתי הספר, כל עוד הם מקדמים שימוש בשפה א-מגדרית.

באתר האינטרנט של מרכז פרס לשלום החלו להשתמש בנקודה הא-מגדרית. כך למשל כותרת באתר פונה "ליזמים וא.נשי חינוך".

"לאחרונה עלה לכותרות שימוש שנעשה בשפת 'הנקודה' במקומות שונים", כתבו פורום הארגונים למען המשפחה לשר החינוך גלנט. "לאחרונה, גילינו כי ארגונים חיצוניים המורשים ללמד בבתי הספר כגון 'מרכז פרס לשלום', עושים שימוש בשיטת כתיבה זו"

"יתרה מכך עיון בתכנים שמועברים על ידי ארגון זה מעלה כי במקום לדבר 'שלום' הם עוסקים בהקניית תפיסת מציאות מדומיינת לילדים ובין היתר כי הבדלים בין בנים לבנות הנם סטיגמטיים", הוסיפו.

"נבקש להדגיש, שחוק הלאום, שהוא חוק יסוד, קובע בסעיף 4 ,כי השפה העברית היא שפת המדינה. שפת 'הנקודה' אינה עברית תקינה", כתבו.

בנוסף, בפורום הארגונים הסבירו מה לשיטתם עומד מאחורי השימוש בנקודה זו. "היום כבר ידוע, כי השיבושים המבישים לעיל הנם חלק מאג'נדה מגדרית (שפה א-מגדרית), שמוחדרת באופן פרטיזני, על ידי 'סוכני שינוי', שהנם חברי ארגונים פמיניסטים רדיקאליים", ציינו. "ארגונים אלו גורסים כי יש לתת מקום בשפה לזהויות מיניות ואישיות שונות שאינן רק גבר או אישה ואת זה עושים תחת אצטלה של דאגה מפני פגיעה בשיויון נשים כאשר ברור שבין הנקודות (שהם שוזרים בשפה) לשיווין האישה, אין ולא כלום (וראה בעניין זה התנגדות הפמיניסטיות לביטול חזקת הגיל הרך, כפי שבוטלה בכל ארצות המערב) וכן כי בישראל תשפ"א אין בעיה של אפליית נשים, לא כל שכן בשפה".

לדבריהם, "הגופים הפמיניסטים מנסים להטמיע בשפתם החדשה 'שוויון מגדרי'. זהו ביטוי מבית מדרש של אג'נדה פוליטית, רדיקלית, שנויה במחלוקת, שהציבור לא היה מאשר את ערכיה הסותרניים לו היה נחשף אל תכניה. זוהי אג'נדה רדיקלית שרואה בשפה העברית בכללותה – 'שפה פטריאכלית וכובשת'. שימוש בנקודה הוא בבחינת ניצחון תדמיתי לארגונים – שמאופיינים בשנאת גברים שעל סף תורת גזע, וברעיון מקביל שלמדינת ישראל אין זכות קיום כמדינת לאום העם היהודי".

"הטמעת הנקודה היא בבחינת הכנסת סמל של אידאולוגיה (בדומה 'למגל ולחרב' הקומוניסטי) לתוך כל טקסט כתוב", אמרו. "יתרה מכך השימוש במילה 'שוויון' הפך למטבע שחוק ולמעשה לדגל בידי מחזיקי האג'נדות הללו. הן מכוונת למהפכה תמידית – כי תמיד ניתן למצוא עוד חוסר שוויון (ולראייה, מאז שקיימים חוגי מגדר - מסתבר שחוסר השוויון לשיטת אותם חוגים רק גדל)".

"האג'נדה הפמיניסטית הרדיקאלית העומדת בבסיס שפה חריגה זו גורסת כי העברית הנה שפה פטריארכלית שמדכאת את האישה", ציינו.

"תכנים מסוג זה פוגעים בילדינו", כתבו. "שכן מחנכים אותם למציאות מדומה ובין היתר: 1. כאילו אין הבדלים בין גבר לאשה וכי מדובר בסטראוטיפים בלבד, דבר שידוע מבחינה מדעית כמופרך. 2. כי גברים ככלל הנם אלימים ונשים הן תמיד הקרבן - עמדה מופרכת ע"י מחקרים בתחום. 3. כי מין הוא עניין 'בחירי'. 4. כי נשים בישראל הן מופלות לרעה בעוד המצב בישראל הוא הפוך. כעת, כצעד אחרון ומשלים מנסים ארגונים אלו להשתלט על השפה".

בפורום הארגונים למען המשפחה האשימו כי "הארגונים הנ"ל אינם באמת דואגים לרווחתה של האישה או להתייחסות שיוונית אליה, אלא עושים הון ציבורי ופוליטי מנושאים כגון 'אלימות במשפחה' ו'חזקת הגיל הרך' ונושאים רבים נוספים. הון פוליטי זה בא לידי ביטוי בין היתר, בגריפת תקציבי עתק ציבוריים לארגונים ותוך כדי פיזור שנאה ומדון בין המינים. ואנו נאמר - אם גופים אלו חפצים להטיל טרור יעשו זאת במגרש שלהם ולא יקלקלו את תלמידי ישראל".

"מכיוון שכבר בעבר הבהרתם כי הנכם אמונים על כיבודה והגנתה של השפה העברית מפני שיבושה, הנכם מתבקשים להורות על השעייתו לאלתר של 'מרכז פרס לשלום' מהרשאתו להעביר תכנים בבתי הספר וזאת עד לבדיקה כוללת של כל התכנים המועברים על ידו באופן שבו ינופו ממנו כל התכנים האנרכיסטים האמורים לעיל", דרשו.

"בנוסף לאמור לעיל ועל מנת לחזק ולהפיץ את החלטתכם בנושא, אשר כאמור נמסרה בעבר בתשובה לפנייתנו (אך כנראה אינה מוטמעת) הנכם מתבקשים לפרסם חוזר לכל בתי הספר והמורים, האוסר על שימוש בשפה הא'מגדרית מבית היוצר של הארגונים הפמיניסטים הרדיקאלים הנ"ל", כך פורום הארגונים למען המשפחה.