זיו שילון: לא מחזירים את החיילים? אין חיסונים

קצין צה"ל זיו שילון, שאיבד את ידו השמאלית בלחימה ברצועת עזה קורא שלא לאפשר העברת חיסונים לרצועה ללא שחרור השבויים.

ערוץ 7 , י"ח בשבט תשפ"א

זיו שילון: לא מחזירים את החיילים? אין חיסונים-ערוץ 7
זיו שילון
צילום: ערוץ 7

קצין צה"ל זיו שילון, שאיבד את ידו השמאלית בלחימה ברצועת עזה בשנת 2012 מצטרף למאבק של משפחת גולדין להשבת גופות נעדרי צה"ל מרצועת עזה הדר גולדין ואורון שאול הי"ד.

בהודעה שפרסם ברשת החברתית פייסבוק כתב שילון כי "אני רוצה שהפוסט הזה יגיע לעשרות אלפי לייקים ואלפי שיתופים. הפעם הולכים עד הסוף. בואו נרעיד את המדינה. לא מחזירים את החיילים? אין חיסונים. רוצים הומניטריות? שיהיו הומניטריים. שתפו בלי סוף. אני רוצה שיגיע לכל מקום בארץ. די, נקרע הלב על המשפחות הללו ויש שעת מפתח עכשיו".

לאה גולדין, אמו של הדר, העבירה אמש בריאיון לפגוש את העיתונות ביקורת קשה על התנהלות רה"מ נתניהו ושר הביטחון בני גנץ בכל הנוגע למשא ומתן מול חמאס על השבת גופות החיילים. "אנחנו לא עתרנו נגד החיסונים ואנחנו לא נגד דברים הומניטריים – אנחנו עתרנו בעד השבת הבנים שלנו", אמרה.

"לפני 6 וחצי שנים הם יצאו לעזה להגן על מדינת ישראל, וב-1 לאוגוסט הדר נחטף על ידי חמאס ובדיעבד הוא הוכרז חלל. אז זה לא בדיוק שהוא רק מחכה לקבורה – הוא פשוט נחטף ונמצא בידיים של האויב שלנו, יחיא סינוואר, שמקבל כל הזמן מתנות ממדינת ישראל, בין אם זה מזוודות כסף או מזוודות חיסונים".

"ראש הממשלה הבטיח לנו שלא תהיה הסדרה ללא השבת החיילים, אבל היא קורית. העתירה שלנו לבג"ץ הייתה לשאול 'מה נכנס לעזה?" – ותחת זה פשוט גילינו את האמת העירומה שמכניסים חיסונים. ואיך גילינו את זה? כי המדינה שיקרה, הפרקליטים שיקרו לבג"ץ".

"החליטו להפקיר את חיילי צה"ל, הפקרות שבהפקרה. עכשיו אני לא רוצה להסביר שום דבר, אני רוצה שיחזירו את הבן שלי. שביבי נתניהו ובני גנץ, רמטכ"ל צוק איתן והרמטכ"ל שהיה ראש אמ"ן, פשוט יחזירו את הבן שלי ואת חיילי צה"ל – ואם הם יחליטו לא להחזיר אותם אז שיודיעו את זה קבל עם ועדה.

לדבריה, "מי שמפקיר את החללים מפקיר את הפצועים וגם מפקיר את החיים – תראי מה קרה לנו פה במדינה. זה אותו דבר, זה אותם פרסונות".