6 עצים לזכר 6 המיליונים נטעו בגרמניה

ביוזמת שליחי בני עקיבא העולמית בעיר דורטמונד הגרמנית, שתלו סגן ראש העיר נורברט שילף וראש הקהילה היהודית צבי רפפורט שישה עצים

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י"ח בשבט תשפ"א

6 עצים לזכר 6 המיליונים נטעו בגרמניה-ערוץ 7
מימין: אריאל וילנר, צבי רפפורט, נורברט שילף
צילום: דוברות בנ"ע העולמית

סגן ראש העיר דורטמונד בגרמניה, נורברט שילף, יחד עם ראש הקהילה היהודית בעיר צבי רפפורט, שתלו שישה עצים בשבוע שעבר לרגל יום השואה הבינלאומי וט"ו בשבט.

מעמד שתילת העצים בעיר הגרמנית נעשה ביוזמת שליחי תנועת בני עקיבא העולמית בעיר שביקשו לשלב את יום השואה הבינלאומי וט"ו בשבט.

"היה לנו חשוב למצוא את הקו המחבר בין יום השואה הבינלאומי, שבו בדרך כלל מתרכזים במה שנגדע ונהרס, לבין ט"ו בשבט שמייצג שורשיות וצמחיה", הסבירו השליחים אריאל וליאורה וילנר.

"יזמנו יחד עם ראשי הקהילה ומועצת העיר אירוע של שתילת 6 עצים במרכז העיר שייצגו את ששת המיליונים", אמרו.

סגן ראש העיר שילף אמר: "אנחנו נלחם נגד כל מי שאומר שאנחנו לא צריכים לזכור, זו חובתנו. "ששת העצים שנטענו הם לזיכרון 6 המיליונים, ואנחנו שמחים לעמוד פה היום עם ראשי הקהילה היהודית ולראות כי העם היהודי עוד פה".

רפפורט הודה לסגן ראש העיר על ההתחייבות לפעול ולהזכיר את השואה ולקחיה. הוא הוסיף: "הקהילה היהודית כולה נרגשת מלקיים נטיעות בחג ט"ו בשבט. הנטיעות המתקיימות יממה לאחר יום השואה הבינלאומי מתקיימות במרכז העיר ובברכה בעברית הן ההוכחה עם ישראל חי".