מפלגת נעם התפשרה: כן לנשים וחילונים

המפלגה הסכימה לשלב חילונים ונשים ברשימה הדתית-לאומית כדי לאפשר את ההסכם לריצה בבלוק טכני עם עוצמה יהודית.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ח בשבט תשפ"א

מפלגת נעם התפשרה: כן לנשים וחילונים-ערוץ 7
איתמר בן גביר ואבי מעוז
צילום: דוברות

ראשי מפלגות עוצמה יהודית ונעם שחתמו הלילה (ראשון) על הסכם לריצה משותפת בבחירות לכנסת ה-24, החליטו להניח בצד את המחלוקות שמנעו משתי המפלגות להתחבר יחד בבחירות הקודמות.

כזכור, ב"נעם" סירבו בעבר לשלב ברשימה נשים, חילונים, וגם חובשי כיפה שעולים להר הבית בניגוד לעמדת המנהיגים הרוחניים של המפלגה - ראשי ישיבת הר המור.

הפעם, כדי להתחבר ל''עוצמה יהודית'', הסכימו במפלגת נעם לשילוב נשים וחילונים ברשימה, בשל העובדה שמדובר בבלוק טכני בלבד שעשוי להתפצל לאחר הבחירות.

לאחר החתימה על ההסכם אמר יו"ר מפלגת נעם אבי מעוז: "אני שמח מאוד על החיבור עם איתמר בן גביר ועוצמה יהודית, מפלגה ששמה את עם ישראל במרכז, מדברת לקהלים גדולים ומגוונים בציבוריות הישראלית, ואנחנו מאמינים שהסכם השותפות הבוקר מהווה רק חולייה אחת בשרשרת חיבורים שתביא לרשימה דתית לאומית מאוחדת וחזקה. אני קורא לחבריי מהבית היהודי וממפלגת הציונות הדתית להתחבר יחדיו ולהבטיח שבקדנציה הבאה יהיה ייצוג משמעותי וחשוב לרשימה דתית לאומית מאוחדת".

יו"ר עוצמה יהודית עו"ד בן גביר אמר כי "עם ישראל מתעורר לבוקר חדש עם בשורה נפלאה. כדי למנוע הקמת ממשלת שמאל חייבים אחודים בימין והחיבור עם חברנו היקרים ממפלגת נעם שפועלים במסירות לדאוג לזהותה היהודית של המדינה לחוסנה הביטחוני והחברתי הוא חיבור מנצח. אני קורא לכל הגורמים הנוספים הן באיחוד הלאומי והן בבית היהודי לחבור ולהציג נבחרת מנצחת שתמנע הקמת ממשלת שמאל. כוחנו באחדותנו".