רבנים בציונות הדתית קוראים לא להרוס את מעוז אסתר בו גר אהוביה סנדק ז"ל

רבנים בציונות הדתית קוראים לראש הממשלה ולשר הביטחון למנוע את הרס המאחז מעוז אסתר, בו גר אהוביה סנדק ז"ל, "לפעול להרגעת הרוחות"

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י"ח בשבט תשפ"א

רבנים בציונות הדתית קוראים לא להרוס את מעוז אסתר בו גר אהוביה סנדק ז"ל-ערוץ 7
מעוז אסתר
פלאש 90

שורת רבנים בציונות הדתית קראו היום (ראשון) לראש הממשלה ולכוחות הביטחון למנוע את הרס גבעת "מעוז אסתר" בה התגורר אהוביה סנדק ז"ל.

על המכתב חתמו הרבנים: הרב חיים דרוקמן, הרב אליעזר ולדמן, הרב שמואל אליהו, הרב חיים שטיינר, הרב דב ליאור, הרב אליקים לבנון, הרב שלמה אבינר הרב אבי סמוטריץ', הרב דוד חי הכהן, הרב ישראל אריאל, הרב יוסף ארציאל, הרב אורי כהן, הרב אוהד קרקובר, הרב דניאל כהן והרב יאיר פרנק.

"הובא לידיעתנו כי מערכת הביטחון מתכננת להרוס ולפנות את שכונת מעוז אסתר ומאחזים נוספים, במהלך השבועות הקרובים", כתבו הרבנים. "אנו, רבני ערים וקהילות החתומים מטה, מביעים זעזוע מכוונה זו".

"אנו פונים לראש הממשלה, שר הביטחון ולכל מי שביכולתו להשפיע כדי למנוע את מעשה ההרס ולפעול במהירות כדי שלא יתבצע", דרשו. "מניעת התיישבות של עם ישראל בארצו היא עוול וחוסר צדק".

"חמור הדבר שבעתיים, כיון שלא נוגעים במאחזי הרשות הפלסטינית שהולכת ומשתלטת על שטחי ארצנו", הוסיפו.

"אנו פונים לממשלת ישראל, לאחר מותו הטראגי של אהוביה סנדק ז"ל, להתאמץ ולקרב את הצעירים אשר פועלים להפריח את שיממות ארצנו, וקוראים לפעול באופן חיובי להרגעת הרוחות", כך הרבנים.