הלווית הרב דוד משולם סולובייצ'יק זצ"ל
הלווית הרב דוד משולם סולובייצ'יק זצ"ל צילום: Yonatan Sindel/Flash90

אלפי מלווים משתתפים (ראשון) בהלוויתו של הרב משולם דוד הלוי סולובייצ'יק זצ"ל, מי שכונה "זקן ראשי הישיבות" ושימש במשך שנים כראש ישיבת בריסק.

ההלוויה יצאה מביתו ברחוב עלי הכהן בירושלים. לאחר אמירת פרקי תהילים הוכתר בנו הגדול הרב יצחק זאב, כממשיך דרכו בראשות הישיבה.

בהלוויה משתתפים רבנים וראשי ישיבות שבאו ללוותו בדרכו האחרונה. אפילו האדמו"ר מגור שמאז פרוץ המגיפה לא יצא להלוויות, השתתף דקות אחדות ממכוניתו.

בשל ההתקהלות ההמונית משטרת ישראל נערכה בכוחות מתוגברים כדי למנוע את הפרת הסגר. מוקדם יותר דווח כי אוטובוסים מבית שמש שהיו בדרכם לירושלים נעצרו על ידי כוחות משטרה ונוסעיהם תושאלו לפשר יציאתם. מסע ההלוויה יגיע אל סיומו בהר המנוחות בירושלים שם ייטמן.

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, תקף את ראש הממשלה נתניהו והשר לביטחון הפנים בעקבות קיומה של ההלוויה בניגוד לכל התקנות.

"‏עכשיו בירושלים: כך נראית אכיפה סלקטיבית. איפה ראש הממשלה? איפה שר הבט"פ?", צייץ ליברמן.

הרב סולובייצ'יק הלך הלילה (מוצאי שבת) לעולמו בגיל 99, לאחר שחלה בקורונה. ביום שישי החל להתדרדר מצבו של הרב הישיש שנדבק בקורונה, אך בהמשך הוא התייצב מעט. במוצאי השבת חלה הידרדרות נוספת ולפנות בוקר הלך הרב סולובייצ'יק לעולמו.

נציין כי בשנה וחצי האחרונה ידע מצבו הרפואי של הרב עליות ומורדות, מאז התגלה זיהום חמור בגופו. בחודש ניסן הוא אף מעד בביתו והוצרך לעבור ניתוח מורכב בבית החולים הדסה עין כרם.

הרב משולם דוד סולובייצ'יק זצ"ל הוא בנו של הרב יצחק זאב הלוי סולובייצ'יק, "הרב מבריסק", ונכדו של רבי חיים מבריסק. בנו הרב יצחק זאב הוא ר"מ בישיבתו. נשוי לחוה, בתו של הרב ברוך דב פוברסקי. חתנו, הרב נחמיה קפלן, הוא ראש ישיבת שער התלמוד.