ח"כ ניסים ואטורי ליועמ"ש: בדוק התנהלות גנץ

חה"כ ניסים ואטורי (הליכוד) פנה ליועמ"ש בדרישה לבדוק את התנהלותו של שר הביטחון גנץ בעניין גל"צ, "התנהלות תמוהה בתקופת בחירות"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ח בשבט תשפ"א

ח"כ ניסים ואטורי ליועמ"ש: בדוק התנהלות גנץ-ערוץ 7
ניסים ואטורי
צילום: שרון רביבו קמפיין הליכוד

חה"כ ניסים ואטורי (ליכוד) שיגר הבוקר מכתב ליועץ המשפטי לממשלה ובו דורש לבחון את התנהלותו של שר הביטחון וראש הממשלה החליפי גנץ בעניין הכרזתו על פירוק או סגירת גלי צה"ל.

במכתבו הזכיר ואטורי כי היועמ"ש קבע כי בתקופת בחירות יש חובה לנהוג באיפוק ובריסון ולפעול אך אם קיים צורך ציבורי חיוני בעשייה.

יתר על כן, ההחלטה בעניין גלי צה"ל נמצאת בידי וועדה בין משרדית ( משרדי הביטחון, המשפטים והתקשורת) אשר בראש כולם עומד בני גנץ.

לדברי חה"כ ואטורי, "תמוהה החלטתו של שר הביטחון, המשפטים והתקשורת לפעול בעת בחירות לסגירת אמצעי תקשורת. תמוה גם כי רק בתקופת בחירות נזכר השר להבחין כי את התחנה מתפעלים חיילים. החלטה זו אינה נוגעת בניהול השוטף של משרד הביטחון ואינה מאופקת או מרוסנת כלל. שר הביטחון פועל למימוש החלטה זו מטעמים פוליטיים גרידא."

חה"כ ואטורי הוסיף: "סבורני כי עלול להיות קשר אסור בין החלטתו של גנץ לבין רצונו להתנקם באנשי התקשורת יעקב ברדוגו ואמיר איבגי העובדים בגלי צה"ל. התנהלות כזו, הנגועה בטעמים אישיים ואסורים, מהווה פגיעה חמורה בחופש העיתונות ובחופש הביטוי".

לנוכח זאת דורש חה"כ ואטורי מהיועץ המשפטי לממשלה לבחון באופן מקיף את התנהלותו של גנץ בעניין ולהשעות לאלתר את הדיונים בנושא גל"צ עד לאחר הבחירות.