אלונה ברקת חוזרת להפועל באר שבע

פחות משנה מאז הודיעה על עזיבת המועדון בראשו עמדה במשך 13 שנים ויממה לאחר התפטרותו המפתיעה של אבוקסיס, הודיעה ברקת על סיבוב פרסה

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ח בשבט תשפ"א

אלונה ברקת חוזרת להפועל באר שבע-ערוץ 7
אלונה ברקת
צילום: פלאש 90

רשמית - אלונה ברקת חוזרת למגרשים. פחות משנה עברה מאז הודיעה הבעלים של הפועל באר שבע ב-13 השנים האחרונות, אלונה ברקת, על עזיבת המועדון מבירת הנגב.

ברקת שניסתה להתמודד בפוליטיקה הארצית כששובצה במקום השלישי ברשימת 'הימין החדש' של נפתלי בנט ואיילת שקד בבחירות לכנסת ה-21 ב-2019, נחלה כישלון חרוץ ונכשלה בניסיונה להיכנס לשדה הפוליטי. בתגובה החליטה ברקת שנפגעה מכך שלא קיבלה מספיק קולות מתושבי העיר באר שבע שאת קבוצתם הובילה לשלוש אליפויות רצופות ולחזרה לצמרת הכדורגל הישראלי, לשים את הקבוצה על המדף ולשם כך אף מינתה יושב ראש חלופי במקומה.

אם זה לא מספיק, ברקת הודיעה באופן פומבי על עזיבתה את המועדון מבירת הנגב כאשר בחודש יולי האחרון, רק לפני כחצי שנה, אמרה בראיון ל"מגרש פתוח" בערוץ הספורט אחרי הזכייה של באר שבע בגביע המדינה בכדורגל לראשונה מאז 1997 כי אין סיכוי שהיא תחזור לנהל את המועדון.

"האם יש סיכוי שאחזור לנהל את הפועל ב"ש באופן פעיל? לא, חד משמעי", אמרה אז ברקת, "לא אחזור לנהל את הפועל ב"ש באופן פעיל. ברגע שיהיה מישהו רציני שירצה לרכוש את ב"ש, לא תהיה בעיה, אני מבטיחה".

היום (ראשון) אחרי התפטרותו של יוסי אבוקסיס באופן מפתיע מאימון הקבוצה מבירת הנגב, כאשר הפנה אצבע מאשימה בעיקר לבעלת הבית שעזבה אלונה ברקת על כך שהתערבה בהחלטות, הודיעה ברקת שלאחרונה חזרה לפקוד את המגרשים ולהיות יותר מעורבת כי היא חוזרת לעמוד בראשות המועדון באופן רשמי.

לשחקני הפועל באר שבע, לעובדי המועדון ולאוהדים היקרים, אני מבקשת להודיע שאני חוזרת להוביל את המועדון", כתבה ברקת.

"כמו שכולכם יודעים לפני כשנה החלטתי לקחת צעד אחורה ולהתנתק מהניהול הפעיל היומיומי, בציפייה שיגיע בעלים חדש שימשיך את העשייה המפוארת שעשינו פה במשך שנים. בהעדרי, אסי והנהלת המועדון עשו עבודה מעולה, אבל בסופו של דבר מועדון כדורגל כמו הפועל באר שבע חייב בעל בית".

לדברי ברקת, "יוסי התפטר אתמול מהמועדון. הצטערתי על ההתפטרות ועוד יותר על הדרך, אבל אני מעדיפה לזכור לו את ההישגים היפים ומאחלת לו הצלחה בהמשך. בכדורגל אין זמן לשקוע בעבר, במיוחד לא בתקופה המאתגרת שבה אנו חיים. משבר הקורונה עדיין בעיצומו ויחייב שינויים רבים בענף בכלל ובמועדון שלנו בפרט. לשמחתי הקדמנו הרבה מועדונים בהיערכות נכונה למצב הכלכלי המורכב ולכן אנו נהנים מיציבות יחסית.

על המצב המקצועי אמרה ברקת: "אנחנו במקום החמישי בליגה, 2 נקודות מהמקום השלישי ו-6 מהמקום השני. אנחנו מרחק נגיעה ממקום באירופה שזו המטרה העיקרית שלנו העונה. ביום שני יש לנו משחק נגד מכבי ת"א, ביקשתי מאליניב (אליניב ברדה שפרש ממשחק פעיל בשנה האחרונה ומונה למנהל המקצועי של המועדון - נ"ו) להיות על הקווים במשחק הזה ואני מצפה מהשחקנים שלנו שיתנו לו את כל מה שיש להם ועוד קצת".

על התחזקות הקבוצה אמרה ברקת, "הצוות המקצועי בראשות אליניב עובד כבר תקופה על ביצוע חיזוקים נקודתיים היכן שצריך, יש להם את הגב שלי ועד שהחלון ייסגר הסגל יהיה רחב ואיכותי עוד יותר. בימים הקרובים נמנה מאמן חדש למועדון ואני בטוחה שביחד נשיג את המטרות שלנו".

בסיום כתבה ברקת לאוהדים: "בזכותכם, בזכות המסורת של המועדון הזה, מסורת ו-DNA של ווינרים שלא נרתעים משום אתגר, עברנו כבר אתגרים גדולים מאלה ותמיד הצלחנו כמועדון מאוחד, דבק בערכיו ומכבד את כל אנשיו".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il