חוק הגדלת הקנסות עבר בקריאה שנית ושלישיתערוץ כנסת

הצעת החוק להגדלת הקנסות למפרי תקנות הקורונה אושרה בכנסת בקריאה שנייה ושלישית ברוב של 42 ח"כים לעומת 18 מתנגדים.

הממשלה תתכנס בהמשך הערב לדיון בהצעת משרד הבריאות להאריך את הסגר בשבוע נוסף.

יו״ר הכנסת יריב לוין נשא דברים במליאת הכנסת ונזף ביו"ר כחול לבן בני גנץ, על האולטימטום שהציב לפניו בסוף השבוע. "אדוני כשל כשל רב, לא היה מצב שבאמצע פגרה הוגש אולטימטום", תקף לוין את גנץ בעודו במליאה.

לוין הוסיף, "אדוני אוחז בגרונם של אזרחי ישראל ובגרונה של הכנסת גם יחד ואומר אם לא תכנס את המליאה ללא סמכות אמנע החלטה בממשלה שקשורה להארכת הסגר ולהתפשטות המגפה".

"לצערי לא קיבלת גם את ההצעה שהצעתי שהייתה שומרת על כבוד הכנסת וסדרי המנהל כאן, ושמירה על זכות המיעוט שמתנגד לחוק ורוצה להיות נוכח במליאה", אמר לוין.

יריב לוין נוזף בגנץ: אדוני אוחז בגרונם של אזרחי ישראלדוברות הכנסת

גנץ השיב ללוין, "אני מבין את נאום הבושה שאתה מנסה לעשות. במשך יותר מחודשיים הצעת החוק הזו הייתה מוכנה בממשלה ואתה לא דאגת שהיא תעלה בזמן וכנדרש. הייתי משוכנע שכמו שאני שומר על ממלכתיות גם אתה תשמור, יש אכזבות בחיים".

''בישיבת הממשלה היום אני אדרוש לחזור למודל הרמזור", סיפר שר הביטחון. ''זה אומר שנתחיל בפתיחה מדורגת ודיפרנציאלית לפי רמת התחלואה ביישובים ולפי רמת ההתחסנות בהם. ונסייע ליישובים שצריכים בכל מה שיידרש. זה אומר שבתוך תקופה קצרה יחסית נתחיל להפעיל את התו הירוק- בתיירות, בתרבות ובמסחר. זה אומר שמי שהתחסן, יוכל אט-אט להיכנס לשגרת קורונה. ושניערך כבר עכשיו לפתיחה מבוקרת של נתב"ג עם בדיקות מתאימות ובידודים.

''הבדיקות האלו נדרשות על מנת שנאפשר לישראלים שזקוקים לחזור לארץ לשוב לכאן באופן מיידי, אחרי בדיקות. ילדי ישראל שמחכים בביתם, יתחילו לחזור ללימודים ואנחנו נדאג להם למעטפת הבריאותית והחינוכית הראויה. בעלי העסקים יוכלו אט-אט לפתוח, ולקבל אליהם קהל שהתחסן.

''אחרי הבחירות, נדאג שתקום ממשלה ישרה שתטפל בנזקים הכלכליים שתקופת הקורונה הזו מותירה לנו. עד אז- ניאבק על מתווה יציאה הוגן, שוויוני וישר ועל אכיפה והרתעה מול מפרי חוק- בכל מקום, בכל זמן ובכל אמצעי חוקי שלרשותנו", הוסיף גנץ.

שר הבריאות יולי אדלשטיין הסביר מדוע מודל הרמזור לא רלוונטי כיום, ''במצב התחלואה אין חיה כזאת ניהול דיפרנציאלי. נכון להבוקר 9 אחוז מהישובים במדינה הם ירוקים. שמעתי הצעות לפתוח חינוך בישובים ירוקים. הצעה מעניינת רק שיש לי חדשות. ברוב הישובים הירוקים אין אפילו בית ספר מפאת גודלם. זה מושבים וקיבוצים. אין כמעט ערים ירוקות''.

גנץ משיב ליו"ר הכנסת יריב לוין על הנזיפה