זמביש ויוסי דגן
זמביש ויוסי דגןמירי צחי, שריה דיאמנט

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ומזכ"ל תנועת אמנה זאב חבר (זמביש) דורגו ברשימת 50 מנהיגי הציונות הדתית המשפיעים על הציבוריות הישראלית.

העיתון מקור ראשון בחר את 50 המנהיגים המשפיעים בציונות הדתית, ולצד יולי אדלשטיין, יוסי כהן ואביחי מנדלבליט נבחרו בקטגוריית ההתיישבות גם ראש המועצה האזורית שומרון ומזכ"ל אמנה.

השניים הוגדרו כמי שעומדים מאחורי מפעל ההתיישבות. "העובדה כי ניתן לרכוש באבו־דאבי שמן זית מתוצרת יישובי השומרון, רשומה בעיקר על שמו של דגן", נכתב בנימוקי הבחירה, "דגן מכהן כראש המועצה האזורית שומרון מאז 2015, ולצד תפקידו, הפך גם לגורם משמעותי במרכז הליכוד. כיום הוא אחד מראשי הרשויות ביו”ש שלהם השפעה פוליטית רבה ובולטות תקשורתית".

על מזכ"ל אמנה זמביש נכתב בין השאר: "מאבני היסוד של ההתיישבות ביו”ש, מכהן כבר למעלה משלושים שנה כמזכ”ל תנועת ההתיישבות “אמנה”. יישובים רבים ואינספור בתים נבנו תחת ניצוחו, והוא ממובילי המאבק הימני המתמיד למען סיכול הקמתה של מדינה פלסטינית ביהודה ובשומרון.

''במשך השנים, טיפח זמביש קשרים קרובים עם ראשי הממשלה – מרבין ועד נתניהו, אך הקפיד על דממה דקה בכל הנוגע לראיונות לתקשורת. כך, עם הסנדלים הנצחיים והשרוולים המקופלים, הפך לאחד מאישי הציבור המשמעותיים ביותר בכל הנוגע להתיישבות, אך למי שקולו כמעט ולא נשמע תקשורתית", נכתב.

דגן התייחס בדף הפייסבוק שלו לבחירה וכתב: ''לא מדובר בבחירה אישית בי. זוהי בחירה באנשי השומרון - האוכלוסיה הנפלאה ביותר בעולם. אני מודה לבורא עולם על הזכות לשרת אותם ולקום בבוקר כדי לבנות את לב ארץ ישראל יחד עימם, יום ולילה. אתם החלוצים האמיתיים של דורנו".

צילום: מקור ראשון
צילום: מקור ראשון