נפתלי בנט לערוץ 7: כאיש הציונות הדתית התחנכתי לשליחות שתשפיע על כל עם ישראל

יו"ר ימינה מסביר מדוע צירוף אלון דוידי לרשימה הוא משמעותי במיוחד. "אקים ממשלה שתזדהה כמה שיותר עם הערכים הלאומיים שלנו''.

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ח בשבט תשפ"א

נפתלי בנט לערוץ 7: כאיש הציונות הדתית התחנכתי לשליחות שתשפיע על כל עם ישראל-ערוץ 7
אלון דוידי ונפתלי בנט
צילום: אריאל זנדברג

שר הביטחון לשעבר ומועמד ''ימינה'' לראשות הממשלה ח"כ נפתלי בנט מעריך שצירופו של ראש עיריית שדרות אלון דוידי למפלגתו תיתן לה דחיפה משמעותית קדימה.

"אני מתרגש מאוד מהחיבור עם אלון דוידי. הוא מייצג בעיני את כל מה שיפה בציונות הדתית ובארץ ישראל. הוא אדם שגדל בבאר שבע, שירת כקצין ביחידה מובחרת, ניהל גרעין תורני בשדרות והלך וחולל מהפכה של ממש בעיר הזו", סיפר בנט בשיחה עם ערוץ 7.

''ממצב משברי וקשה מאוד, אל מול כל הטילים של חמאס, אלון דוידי הצליח להזניק את שדרות להיות מקום שכולם רוצים לגור בו. הדרך שלו היא של חיבור לכל עם ישראל בצורה שמהווה דוגמה לכל מדינת ישראל. אלון הצטרף היום לצמרת של ימינה וזו תחילת דרך ארוכה יחד".

לדברי בנט, צירופו של דוידי מעיד על כיוון שונה ממרבית המפלגות. "אנחנו אנשי עשייה אל מול פוליטיקאים. אמרתי שנביא אנשים מהשטח, שעושים, מתחככים בציבור ונאבקים לבנות כאן מדינה יותר טובה ולא נמחזר פוליטיקאים ממפלגה כזו או אחרת. היום, לנוכח המשבר המנהיגותי הנוראי, מדינת ישראל לא מנוהלת כבר. אנחנו צריכים להביא נבחרת מוכשרת ונמרצת של אנשי עשייה, שתיחלץ אותנו ממשבר הקורונה, שתייצר 400 אלף מקומות עבודה ולאחד את העם. אנחנו לא מתחברים לאג'נדת שנאת ביבי אבל גם לא לאג'נדת סגידת ביבי אלא רק לטובתה של מדינת ישראל".

בימים האחרונים מדגישים בימינה שוב ושוב שהם בית עבור הציבור הדתי לאומי. בנט מבקש לחדד את הנקודה. "ימינה היא הבית של הציונות הדתית ושל כל עם ישראל. היום אין ספק יותר. אנחנו נמצאים בכל מקום עם הפנים לחברה הישראלית. אלון דוידי לא היה ראש העיר של הדתיים אלא של כל תושבי שדרות. התפיסה שלנו ושל הממשלה שבעזרת ה' נקים תהיה למען כל עם ישראל".

"אם מאשימים אותנו שאנחנו לא מגזריים, אנחנו מודים באשמה, כי אנחנו בעד כל עם ישראל. כאיש ציונות הדתית התחנכתי לשליחות ולהנהגה שתשפיע על כל עם ישראל ולא להישאר רק בתפיסה הפנים מגזרית, אלא לצאת החוצה ולהקרין את הערכים שגדלנו עליהם לכל עם ישראל. את זה אנחנו מתכוונים לעשות", מוסיף בנט.

כשהוא נשאל על חיבור אפשרי או שותפות עם מפלגת 'תקווה חדשה' לאחר הבחירות כדי להביא בשורה ולהחליף את ראש הממשלה, בנט נזהר ומעדיף להשאיר ערפל. "הדבר היחיד שמעניין אותי הוא להביא תוכניות ופעולות כדי לחלץ את ישראל מהמשבר. אנחנו במשבר שלא היה כדוגמתו. הממשלה חסרת אונים ולא יודעת מה לעשות לנוכח הקורונה, האבטלה ואובדן המשילות בנגב, בבני ברק ובתל אביב.

''אנחנו בתקופה שאין מלך בישראל ואיש הישר בעיניו יעשה. אין היום מנהיגות לישראל ובמצב כזה מדינות מתפרקות. אנחנו נחבר את המדינה, נביא ליציבות ונוציא את ישראל מהבוץ הזה. נתניהו כבר לא מסוגל לעשות את זה".

עם זאת יש לו ביקורת על "מפלגות שמודיעות שהן בכיס של נתניהו" שלדבריו "עושות שגיאה גדולה".

"הגיע הזמן להחליף את ההנהגה, לומר לנתניהו תודה רבה על העשייה ולאפשר מנהיגות חדשה. אנחנו במדינה עם הכי הרבה ימי סגר בעולם, אחת המדינות עם התמותה הכי גדולה בעולם לנפש ולא יוצאים מזה. הכל בגלל כישלון ניהולי ומנהיגותי שייפתר על ידי הנהגה חדשה", הוא מצהיר.

בנט נשאל האם פניו, במידה ויזכה בהנהגה, לממשלת ימין או שיצטרך להתפשר על כך. "בכל מקרה אני אקים ממשלה שתזדהה כמה שיותר עם הערכים הלאומיים שלנו. נסתכל מה קורה אחרי הבחירות, נביא את כל המפלגות שהן בעד מדינה יהודית ודמוקרטית שמוכנות להתייצב אל מול סדרי העדיפויות שאנחנו מתווים – כי אני לא מוותר במילימטר על אף ערך שלי – ואני שם בראש את נושא יצירת מקומות העבודה והפרנסה של מיליון אנשים, כי זה הדבר הכי דחוף".