בן-גביר הציב אולטימטום לסמוטריץ'

יו"ר עוצמה יהודית הודיע ליו"ר ''הציונות הדתית'' כי אם לא ינהלו מו''מ ביממה הקרובה, הוא יפנה לחיבורים אחרים.

ערוץ 7 , י"ח בשבט תשפ"א | עודכן: 23:54

בן-גביר הציב אולטימטום לסמוטריץ'-ערוץ 7
איתמר בן גביר ואבי מעוז ממפלגת נעם
צילום: דוברות

ארבעה ימים לסגירת הרשימות: יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן-גביר הציב אולטימטום ליו"ר מפלגת הציונות הדתית ח''כ בצלאל סמוטריץ', ולפיו אם לא יתחילו לנהל משא ומתן בתוך 24 שעות - בן גביר יפנה לחיבורים אחרים.

על פי הדיווח בכאן 11, אם סמוטריץ' לא יחיל במגעים עם ''עוצמה יהודית'', בן גביר ינסה לחבור לאלי ישי או לרב חיים אמסלם, בנוסף למפלגת נעם שאיתה חתם על הסכם לריצה משותפת.

בכיר בליכוד סיפר כי הלחץ של ראש הממשלה נתניהו לאיחוד בין השניים יגבר בימים הקרובים, עד לסגירת הרשימות ביום חמישי בשעה 22:00 בלילה.

בתוך כך, סקר של מכון מדגם בהנהלת מנו גבע שפורסם הערב (ראשון) בחדשות 12 מעניק שלושים מנדטים לליכוד בראשות בנימין נתניהו.

המפלגה השנייה בגודלה היא יש עתיד של יאיר לפיד שמקבלת 17 מנדטים, אחריה מפלגת תקווה חדשה של גדעון סער עם 15 מנדטים ומפלגת ימינה בראשות נפתלי בנט שזוכה ב-13 מנדטים.

הרשימה המשותפת עם עשרה מנדטים, סיעת ש''ס בהובלת אריה דרעי מקבלת שמונה מנדטים, יהדות התורה מקבלת שמונה מנדטים גם היא. מפלגת העבודה עם חמישה מנדטים ו''כחול לבן'' של בני גנץ מקבלת ארבעה מנדטים בסקר.

המפלגה הכלכלית של פרופ' ירון זליכה לא עוברת אחוז חסימה, וגם רשימה מאוחדת של הבית היהודי והציונות הדתית נותרת מחוץ לכנסת הבאה עם שיעור תמיכה של 2.1%.

לא עברו את אחוז החסימה:

המפלגה הכלכלית החדשה בראשות פרופ' ירון זליכה - 2.9%
הציונות הדתית והבית היהודי בראשות בצלאל סמוטריץ' - 2.1%
הישראלים בראשות רון חולדאי - 1.2%
עוצמה יהודית ונעם בראשות איתמר בן גביר - 1.2%
עלה ירוק - 0.8%
תנופה בראשות עפר שלח - 0.3%
תל"ם בראשות משה (בוגי) יעלון - 0.2%
גשר בראשות אורלי לוי-אבקסיס - 0.2%
ותיקי ישראל בראשות דני יתום - 0.1%

--

הסקר נערך ע"י מכון מדגם בראשות מנו גבע בקרב מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה בקרב 505 נשאלים טעות דגימה 4.4%-+. מועד איסוף הנתונים: 31 בינואר 2021