כצפוי: אבוקסיס חוזר לשכונה

אחרי שהתפטר מאימון הפועל באר שבע, חזר יוסי אבוקסיס למקום בו הצליח כשחתם ל-4.5 שנים בבני יהודה. הבעלים: "המאמן הכי טוב בארץ"

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ח בשבט תשפ"א

כצפוי: אבוקסיס חוזר לשכונה-ערוץ 7
אבוקסיס. חוזר לשכונה
צילום: פלאש 90

שוב בכתום. בפעם הרביעית בקריירת האימון שלו, יוסי אבוקסיס יאמן את בני יהודה תל אביב.

אבוקסיס שמזוהה אמנם כשחקן עם בית"ר ירושלים והפועל תל אביב, כשאף אימן את האדומים מת"א במהלך קריירת האימון שלו, מזוהה יותר מכל בקריירת האימון עם הקבוצה הכתומה משכונת התקווה אליה חזר היום (ראשון) לאחר שנה בבאר שבע.

למעשה, החתימה של אבוקסיס היום כמאמן בני יהודה למשך 4.5 השנים הקרובות אינה הפתעה, כאשר לא מן הנמנע שהימצאותה של בני יהודה בתחתית הטבלה יחד עם העובדה שלא החתימה אף מאמן עדיין, הן אלו שהצטרפו לשיקוליו של אבוקסיס בהתפטרותו אמש מאימון הפועל באר שבע לאחר שנה אחת בלבד בתפקיד.

למרות שזכה עם באר שבע בגביע המדינה בכדורגל לראשונה מאז 1997 והביא אותה לשלב הבתים של הליגה האירופית העונה, בעונה כלכלית קשה ביותר הן בשל עזיבתה של אלונה ברקת את הקבוצה והן בשל התפרצות והתפשטות נגיף הקורונה, החליט אבוקסיס לעזוב את בירת הנגב ולחזור למקום בו הצליח כמאמן יותר מכל כאשר החברות עם הבעלים ברק אברמוב שיחקה תפקיד משמעותי בהחלטה.

כעת, המאמן שזכה גם עם בני יהודה בגביע המדינה בכדורגל, ב-2019, חוזר למקום בו הוא מרגיש מוערך וייתן לו יד חופשית בבניית הקבוצה, בניסיון לחלץ אותה מתחתית הטבלה מוקדם ככל האפשר.

הבעלים של בני יהודה ברק אברמוב אמר לאחר החתימה: "כבר אמרתי את זה מספר פעמים, מבחינתי יוסי אבוקסיס הוא המאמן הכי טוב בישראל ואין שמח ממני שהוא חוזר לבני יהודה תל אביב. כמובן שעומדת בפנינו משימה לא פשוטה וכולנו מודעים לכך, אבל אם יש מישהו שהייתי רוצה לראות על הקווים בתקופה שכזאת, זה יוסי. אנחנו מבחינתנו ניתן לו את כל הכלים להצליח בכפוף למסגרות שנכפו עלינו בגלל הסגר".

אבוקסיס עצמו אמר לאחר החתימה: "שמח לחזור הביתה. שמח לחזור לשכונה. שמח לחזור לשתף פעולה עם ברק. ברור לי שאני מגיע למערכת שנמצאת במצב לא פשוט, אבל אני מאמין במערכת הזאת וכמובן שכולנו נעשה הכל בשביל להוציא את הקבוצה והמועדון לדרך חדשה. אין קסמים בכדורגל, השינוי יגיע דרך עבודה קשה ושינוי חשיבתי".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il