נפתלי בנט: נתניהו הפך את הפוליטיקאים החרדים לבעלי הבית

יו"ר ימינה מותח ביקורת על התנהלות ש"ס ויהדות התורה, וקורא לעבור משיטת הסגרים ל''תכנית אפס תחלואה''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ט בשבט תשפ"א

נפתלי בנט: נתניהו הפך את הפוליטיקאים החרדים לבעלי הבית-ערוץ 7
נפתלי בנט
צילום: אריה מינקוב

יו"ר ימינה ושר הביטחון לשעבר נפתלי בנט מותח ביקורת על ניהול משבר הקורונה וטוען: ''נתניהו הפך את הפוליטיקאים החרדים משותפים לבעלי הבית של המדינה''.

''בממשלה שנרכיב, אהפוך את זה חזרה, הממשלה שכפופה לכלל האזרחים תהיה בעלת הבית, והחרדים יוכלו להיות שותפים", אמר בנט.

לדבריו, ''ימינה היא המפלגה היחידה שלא מחרימה ולא מוחרמת. אנחנו מביאים אנשי עשייה, לא עוד פוליטיקאים משומשים".

יו"ר ימינה קרא לעבור משיטת הסגרים ל''תוכנית אפס תחלואה'' שפרסם בשבוע שעבר. הוא הסביר: ''פתיחת ישראל בלי תכנית אפס תחלואה תביא לעוד סגרים ועוד סבל. לאחר סגר שלישי מזעזע, אם הממשלה תפתח את ערי ישראל ללא חלוקה אזורית, מסרק בדיקות לאומי ויצירת אזורים נקיים, התחלואה תזנק מחדש, עוד ישראלים ימותו ונגיע לסגר רביעי''.

אמש בחצות החליטה הממשלה להאריך את הסגר בחמישה ימים נוספים, עד ליום שישי בשעה 7:00 בבוקר. ביום רביעי תתכנס הממשלה פעם נוספת ותדון האם יש צורך בהארכה של הסגר.

בנוסף, אישרה הממשלה את הארכת סגירת הכניסה לישראל והיציאה ממנה, למעט חריגים, עד ליום ראשון ה-7 בפברואר בחצות.

כמו כן, אישרה הממשלה הקמת ועדה לאישור בקשות להגעה לישראל זאת מסיבות הומניטריות ומסיבות מיוחדות (ועדת חריגים), בתקופה בה מתקיימות הגבלות כניסה לישראל. בראש הוועדה יעמוד השר יובל שטייניץ. הוועדה תורכב מנציגי משרדי הפנים, החוץ, הבריאות, התחבורה, התפוצות והעלייה והקליטה.

בנוסף תחול חובת בידוד לשבים לארץ מכל מדינות העולם במלוניות מטעם המדינה, החל מיום שלישי, ה-2.2.21 ועד ליום ראשון, ה-7.2.21. בקשות חריגות ייבחנו באופן פרטני מול ועדה של משרד הבריאות בנתב״ג.