ד"ר מרדכי ליפו: כך החלמתי מהקורונה במהירות

ד"ר מרדכי ליפו פיתח שיטה המשלבת רפואה מוכרת ואלטרנטיבית שלדעתו יכולה להפחית משמעותית את השפעות הנגיף ולקצר את ההחלמה.

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ט בשבט תשפ"א

ד"ר מרדכי ליפו: כך החלמתי מהקורונה במהירות-ערוץ 7
ד"ר ליפו
צילום: באדיבות המצולם

ד"ר מרדכי ליפו, מנהל מרפאת 'כינור לב' החלים ממחלת הקורונה ופיתח שיטה המשלבת רפואה רגילה ובלתי קונבנציונלית, בכדי לצמצם את השפעת הנגיף.

"הכל החל כשאני חליתי בצורה קשה עם חום גבוה, צמרמורות והתגליתי כחיובי לקורונה. בהמשך התסמינים התפתחו לקוצר נשימה ומצוקה נשימתית. אלא שבשיטה שלי אחרי קצת יותר משבוע הכל עבר והיום אני מרגיש מצויין, בלי חולשה. זאת בעוד אני שומע מאנשים אחרים שעברו דברים דומים וסובלים גם שבועות רבים אחר כך", אומר ד"ר ליפו בראיון לערוץ 7.

"למדתי כיצד להתמודד עם המחלה בשילוב של טיפול קונבנציונלי לטיפול שאינו קונבנציונלי. הגעתי למסקנה שאפשר להתמודד עם הקורונה מבלי להגיע לבית חולים ולעבור את זה כמה שיותר מהר וטוב", הוא מוסיף.

כיצד זה קרה? ד"ר ליפו מסביר. "לפי המחקרים החדשים יש תרופה פשוטה - 'קולכיצין', שכנראה מאוד מועילה ואמנם אינה מעבירה את המחלה אבל מקלה עליה. זו תרופה שמתאימה בדרך כלל למחלת ה'גאוט' ומחלה ים תיכונית. היא מצליחה להפחית במחצית את תופעות הקורונה. אז אני השתמשתי בה".

"הדבר השני שהשתמשתי בו הוא זריקות למניעת קרישת יתר של הדם בשם 'קלקסן', כי בקורונה יש תופעה כזו. כל יום לקחתי זריקה כזו ואדם יכול להזריק אותה לבד. בנוסף, לקחתי ויטמינים – בעיקר C ו-D והרבה אבץ. כנראה שגם שמן לבונה מאוד עוזר ואני בודק בימים אלה באיזה צורה נכון לקחת אותו".

יחד עם שלושת הצעדים הללו הוא שילב שיטה שאיתה הוא עובד כבר עשרות שנים. "פיתחתי שיטה שקוראים לה 'כינור לב' והיא כוללת השמעה של מוסיקה ונגינה לפי דופק הלב וזה דבר מאוד חשוב. יש כאן תובנה שהציבור לא מכיר מספיק. יש שני סוגים של מערכת עצבים – זו הרגילה שמאפשרת לזוז ולהרגיש ויש מערכת עצבית אוטונומית שהיא משפיעה על כל אברי הגוף, על המערכת החיסונית ועל הריאות וכלי הדם שלהן".

"בקורונה יש דליפות בתוך הריאות וזה גורם לכל המצוקה הנשימתית. כשהמערכת העצבית האוטונומית מאוזנת היא מאוד משפיעה. יש מעגל שצריכים לשבור והשיטה של השמעת מוסיקה לפי קצב הלב מאפשרת לאזן את המערכת. ראיתי את זה על עצמי, כשהייתי עם סטורציה נמוכה, עשיתי את הטיפול ואחרי חצי שעה ראיתי שיפור בסטורציה שנמשך לאורך זמן.

''ככל שהמצב קשה יותר, קשה להשתמש בשיטה וצריך לדעת לעשות זאת. התובנה העיקרית שלי היא שהשילוב בין כל הדברים שהזכרתי מאפשר לעבור את המחלה בתוך שבוע ימים ולדעתי זה יכול לגרום לירידה משמעותית בתחלואה ובתמותה".

"אני מעוניין למצוא דרך לצאת למסע וללמד אנשים להתמודד עם הקורונה", מסכם ד"ר ליפו.