איך הצוות של סטופ פשפש פותר את בעיית הפשפשים

חרקים הם חלק בלתי נפרד מכדור הארץ. אנחנו מקבלים את נוכחותם כל עוד לא פולשים למרחבי המגורים שלנו.

תגיות: חרקים
תוכן שיווקי , י"ט בשבט תשפ"א

איך הצוות של סטופ פשפש פותר את בעיית הפשפשים-ערוץ 7
מה הם פשפשי המיטה
צילום: ללא

חרקים הם חלק בלתי נפרד מכדור הארץ, והם נמצאים למעשה בכל מקום. אנחנו כמובן מודעים לכך ומקבלים את הנוכחות שלהם - כל עוד הם לא פולשים למרחבי המגורים שלנו ומציקים לנו. פשפשים הם דוגמה מצוינת לחרק זעיר - האורך שלו הוא מילימטרים בודדים - אבל כזה שעלול לפגום באופן משמעותי בשגרת החיים שלנו. הסיבה לכך היא הצורך שלו בדם, והרוק שהוא מחדיר לגוף שלנו בזמן שהוא מוצץ מאיתנו דם - רוק שגורם לגירוד מעצבן. אם גם אתם סובלים מכך, כדאי להזמין מומחים עם ניסיון בביצוע הדברת פשפשים.

איזה סוגי פשפשים מופיעים בבתים שלנו?

הסוג הנפוץ ביותר הוא פשפש המיטה, שקיבל את שמו בגלל שהוא מגיח בעיקר בלילות ושותה לנו את הדם כשאנחנו ישנים במיטה. חשוב להדגיש שפשפש זה לא בהכרח נמצא במיטה כל הזמן, והוא בהחלט עשוי להסתתר גם במקומות אחרים בבית - ובהתאם חשוב להזמין מומחה להדברת פשפש המיטה.

בנוסף ישנם גם פשפשים שחיים במקומות אחרים, ולרוב הם לא מייצרים נזקים ולכן הם כלל לא מורגשים.

מה כולל הטיפול במפגע פשפש המיטה?

הדברת פשפש המיטה מבוססת על טיפול משולב במספר דרכים, ועוד קודם לכן חובה לבצע ניטור מקיף של כל הבית. הסיבה לכך היא שהפשפשים הזעירים שצבעם מעין אדום חלודה עלולים להסתתר במקומות רבים ברחבי הדירה. בנוסף יש לחרק הזה שלושה גלגולי חיים - ביצים, נימפות ובוגרים - ורצוי כמובן לטפל בכל הגלגולים כדי לאפשר לכם חיים רגועים ונטולי עקיצות גם בעתיד.

הפעולות שמבצע הצוות של סטופ פשפש הן שאיבה בעוצמה גבוהה, שימוש בקיטור וריסוס יסודי של השטח. החומרים שמאפשרים את חיסול פשפשי המיטה מגוונים, וביניהם למשל דינופליי, דרגון, סנטור, טמפריד ועוד. חלקם מגיעים בתרכיזים רחיפים, חלקם בצורת נוזל ויש גם אבקות מסיסות. מדבירים מנוסים ישתמשו בחומר האופטימלי בהתאם לנסיבות הספציפיות בכל מקום, ובכל מקרה אך ורק בחומרים מאושרים לשימוש ע"י המשרד להגנת הסביבה.

מה עוד חשוב לעשות עוד לפני שמגיעים המדבירים?

על מנת להבטיח הדברה אפקטיבית במיוחד וסילוק מוחלט של פשפש המיטה מהבית ומהחיים שלכם, חשוב לבצע עוד מספר פעולות, עוד בטרם הגעתו של צוות ההדברה.

פעולה אחת היא כביסה בטמפרטורה גבוהה (60 מעלות ומעלה) של בגדים, מצעים ו-וילונות. כמו כן יש לשטוף את כל הבית באופן יסודי במיוחד, ואת צעצועי הפלסטיק להשרות במים חמים. ההכנה להדברה כוללת גם פינוי רהיטים בהתאם להנחיות שתקבלו מראש, והסרה של כל המצעים ושל כל כלי המיטה בחדרי הבית השונים. עוד חשוב לציין שאוורור בשמש לא קוטל את הפשפשים - אלא רק פעולה משולבת בעזרת אנשי מקצוע מיומנים.

לאחר ההדברה יש לוודא שתינוקות וילדים קטנים ישהו מחוץ לבית במשך 24-48 שעות. עבור חיות המחמד ההמלצה היא ל-48-72 שעות מחוץ לבית. שטיפת רצפה אפשרית לאחר 5 ימים.