מירב בן ארי
מירב בן ארי (צילום: רענן כהן)

חברת הכנסת לשעבר מירב בן ארי מצטרפת לרשימת יש עתיד ותמודד מטעמה בבחירות לכנסת ה-24.

בן ארי כיהנה בכנסת בין השנים 2015-2019 מטעם מפלגת "כולנו". היא הסבירה את החלטתה: "זה הזמן הכי משמעותי מבחינת המדינה לשנות את ההנהגה להביא ממשלה אחרת, ממשלה טובה, ממשלה אמיתית, שקופה, שפויה, כל אותם דברים שיש עתיד מאמינים בהם.

''אני חושבת שאין הזדמנות טובה יותר מהבחירות האלה לשנות והדרך הכי טובה היא ביש עתיד", הוסיפה. ''יש עתיד זה הבית שלי, אני מאמינה בלפיד, סומכת עליו ויודעת שהוא יכול להוביל את המדינה למקום אחר. אני שמחה להצטרף היום לנבחרת הכי טובה בכנסת".

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, בירך על הצטרפותה: "בשביל להקים ממשלה שפויה אתה צריך אנשים שפויים לידך, שבאים לעבוד באים לייצר פה מדינה טובה נורמלית, לייצר כלכלה טובה, בריאות טובה, ותחזיר אותנו למסלול. מירב חברה שלנו שמאמינה בכל מה שאנחנו מאמינים. זה הדבר הכי טבעי שיכול להיות. עכשיו יש בחירות לנצח".

בתוך כך, סקר של מכון מדגם בהנהלת מנו גבע שפורסם אמש (ראשון) בחדשות 12 מעניק שלושים מנדטים לליכוד בראשות בנימין נתניהו.

המפלגה השנייה בגודלה היא יש עתיד של יאיר לפיד שמקבלת 17 מנדטים, אחריה מפלגת תקווה חדשה של גדעון סער עם 15 מנדטים ומפלגת ימינה בראשות נפתלי בנט שזוכה ב-13 מנדטים.

הרשימה המשותפת עם עשרה מנדטים, סיעת ש''ס בהובלת אריה דרעי מקבלת שמונה מנדטים, יהדות התורה מקבלת שמונה מנדטים גם היא. מפלגת העבודה עם חמישה מנדטים ו''כחול לבן'' של בני גנץ מקבלת ארבעה מנדטים בסקר.

המפלגה הכלכלית של פרופ' ירון זליכה לא עוברת אחוז חסימה, וגם רשימה מאוחדת של הבית היהודי והציונות הדתית נותרת מחוץ לכנסת הבאה עם שיעור תמיכה של 2.1%.

לא עברו את אחוז החסימה:

המפלגה הכלכלית החדשה בראשות פרופ' ירון זליכה - 2.9%
הציונות הדתית והבית היהודי בראשות בצלאל סמוטריץ' - 2.1%
הישראלים בראשות רון חולדאי - 1.2%
עוצמה יהודית ונעם בראשות איתמר בן גביר - 1.2%
עלה ירוק - 0.8%
תנופה בראשות עפר שלח - 0.3%
תל"ם בראשות משה (בוגי) יעלון - 0.2%
גשר בראשות אורלי לוי-אבקסיס - 0.2%
ותיקי ישראל בראשות דני יתום - 0.1%

--

הסקר נערך ע"י מכון מדגם בראשות מנו גבע בקרב מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה בקרב 505 נשאלים טעות דגימה 4.4%-+. מועד איסוף הנתונים: 31 בינואר 2021

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו