חיים רמון
חיים רמון Photo by Yoav Ari Dudkevitch / FLASH90

שר המשפטים לשעבר חיים רמון שוחח הבוקר (ב') עם בן כספית וינון מגל סביב פרישתו של אבי ניסנקורן והחלטתו לא להתמודד לכנסת ה-24.

בהמשך ענה רמון על השאלה מי יהיה זה שירכיב את הממשלה, והסביר מדוע בבחירות הקרובות הוא מתכוון לשים פתק לבן בקלפי.

חיים רמון הביע את דעתו על פרישתו של אבי ניסנקורן, ולא חסך בביקורת: "מי שפעל בבוגדנות נגד בני גנץ, לדעתו של בני גנץ ולדעתי, והכניס לו סכין וסובב - עושה את זה גם לחולדאי. מה היה קורה אם הוא היה נשאר עד יום שישי? הרי ברור שהוא החליש את חולדאי, מי שבוגד פעם אחת בוגד פעמיים".

לדבריו, "זה יום כיפור קטן של הפרשנים. הרי כל היום היללו והעריצו ושיבחו שניסנקורן הוא האיש היחיד בכחול לבן והוא מגנט המנדטים, הדגל שהולך, הוא זה שלמעשה מחזיק את כחול לבן והתברר שכל הדברים שנאמרו עליו לא החזיקו מים אפילו חודש".

רמון היה שותף למשא ומתן שהתקיים בין הליכוד לכחול לבן לפני פיזור הממשלה, וכמי שנכח בפגישות, הוא סיפר: "באותה ישיבה בה הוא התפאר שהוא הציל את הדמוקרטיה, הוא לא הציל שום דבר, לא היה שום דבר. הוא ניהל משא ומתן עם יש עתיד, עם חולדאי ועם מפלגת העבודה באותה ישיבה. זה לא מעשה שפל? זה לא מעשה בוגדני?".

עוד הוסיף ואמר שר המשפטים לשעבר: "מהרגע שניסנקורן הצטרף לחולדאי התחילה ההתרסקות. אני לא אומר שזה רק בגללו אבל בוודאי שהוא לא הוסיף רבע, שליש מנדט לחולדאי. בגלל ביבי ובגלל ניסנקורן אנחנו הולכים לבחירות.

''ניסנקורן היה יס-מן מוחלט של הפרקליטות והיועמ"ש. כששאלתי אותו האם הוא יודע את מי הציע מנדלבליט ליועמ"ש הוא אמר 'אני לא יודע אני סומך עליו'. שאלתי למה הוא לא תומך שפרקליטת המדינה תהיה השופטת גונן אגמון. הוא אמר 'אמרו לי שהיא לא צפויה ומוזרה'. הוא לא עשה כלום, הוא לא היה קיים".

בהמשך, הביע את דעתו על המצב הפוליטי: "אני חושב שנתניהו לא ירכיב את הממשלה הבאה. השאלה היחידה האם מישהו אחר ירכיב או שיהיו בחירות חמישיות. בשלב הזה אני אצביע פתק לבן, אין שום מפלגה שראויה שאני יכול למצוא אפילו 5 אחוז צידוק כדי להצביע עבורה. פתק לבן זה פתק מחאה כנגד המערכת ואיך שהיא מתנהלת. למי שאני לא אצביע אני אצא פיתה, אני לא רוצה לצאת פיתה".