למה רווקים לא מוצאים את 'האחת'?

אני יוצא ויוצא ועוד לא פגשתי את "האחת", מה לעשות? להמשיך לחכות? משה שרון עונה לרווקים

פרויקט 252 , כ' בשבט תשפ"א

למה רווקים לא מוצאים את 'האחת'?-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

שאלה: אני יוצא ויוצא ועוד לא פגשתי את "האחת", מה לעשות? להמשיך לחכות?

אציין רק שאני בן 37.

תשובה:

כתוב על החתן ביום חתונתו ש"מוחלין לו על כל עוונותיו" (תלמוד ירושלמי. מסכת ביכורים פרק ג', הלכה ב'). וזה מתמיה: מה פתאום מוחלין לו על כל עוונותיו?

התשובה היא שהחתן ביום חתונתו מצהיר שהוא כבר לא אגואיסט, כבר לא אדם פרטי שדואג לעצמו בלבד. הוא נקרא חתן, מלשון שעושה "נחת" רוח לשכינה.

האור של הקב"ה יכול עכשיו "לנחות", לשרות בכלים שלו ושלה.

קוראים לתפיסה הזו "אהבה על-טבעית" או "אהבה שאינה תלויה בדבר". גם אם הוא יצליח לאהוב בצורה כזו כמה רגעים ביום את בת זוגו זו כבר הצלחה בפני עצמה. אם אדם מתחתן מתוך הסתכלות כזו על אשתו, הוא כבר לא אותו אדם ולכן מוחלין לו על עוונותיו; הוא מצהיר על כך שהוא הופך מאדם פרטי לאדם כללי.

זה פשוט לא אותו האדם.

אני יכול להבין את מי שמחכה ל"אחת" אבל עד מתי? אולי משהו בגישה שלי לא נכון? אולי יש כאן חסרון אמונה משווע? כי אם אצלי הכל בסדר זה סימן שהקב"ה לא יודע ח"ו מה הוא עושה.

מה פתאום הוא שולח לי נשים שהן לא האחת?

זו הסיבה מדוע לתפיסתי רווק אינו צריך לחכות עד שתבוא ה"אחת" ש"תפיל אותו לקרשים" והוא יתאהב בה כמו בסרטים ההוליוודיים. רוב הסיכויים שזה לא יקרה, רוב הסיכויים שבסופו של יום הוא יישאר רק עם ה"קרשים".

במקום זאת על הרווק:

לעבוד על הרצון שלו "לשאת" אישה, שפירוש הדבר "לשאת" באחריות. למצוא אישה שהוא רוצה ויכול לעשות איתה את תהליך התיקון שפירושו מ"אני" ל"אנחנו".

דהיינו, להתחיל לחשוב יותר במושגים זוגיים ופחות במושגים אנוכיים, כמו שמספרים על רבי אריה לוין שהגיע לבית החולים עם אשתו ואמר "הרגל של אשתי כואבת לנו".

להתחבר עם אישה שמעצם היותה אישה היא שונה ממנו, היא אינה הוא, ולא להבהל מזה. אני מרחיב על הרעיון הנ"ל בספרי "זוגות זוגות". לחתום על כתובה ולהתחייב לתת לה ולהשפיע לה "שארה, כסותה ועונתה". לדאוג לה במקום לעצמו ולראות בה חלק מעצמו ובשרו.

מתוך ההשקפה הזו על חיי הזוגיות אפשר להתחתן ולהישאר נשואים, כי אחרת מתקבל בלבול אחד גדול: "ההיא הייתה ממש תקשורתית, אבל מבוגרת ממני", ו"ההוא היה חכם אבל לא מספיק רגיש". עם כל יום שעובר הוא נהיה ביקורתי יותר וקשה לו יותר להכריע, אפילו שהוא כבר ממש רוצה להקים בית. וכך ממשיכים לחפש והשנים עוברות. ומתי תגיע הגאולה?

שהקב"ה ישלח לכולנו, רווקים, גרושים ונשואים כאחד, חכמה בינה ודעת להתעלות מעל העיסוק שלנו בעצמנו מבוקר עד לילה ולאהוב מישהו אחר באמת, ללא תנאי, עד שיקויים בנו הכתוב "איש ואשה זכו – שכינה ביניהם".

המאמן והסופר משה שרון יתארח ברביעי הקרוב, כ"א שבט (3.2), תשפ"א בשעה 21:00 בפרוייקט 252 להרצאה מיוחדת: 'אהבה או תאווה?'..

עדיין לא בפרויקט? מוזמנים להצטרף בלחיצה כאן.