מאות שתילים לזכר אסתר הורגן

מאות שתילים נטעו לזכרה של אסתר הורגן ז"ל בריחן: "סיפרה ליהודים בכל העולם כמה חשוב לגור בארץ ישראל".

ערוץ 7 , י"ט בשבט תשפ"א

מאות שתילים לזכר אסתר הורגן-ערוץ 7
נוטעים עצים לזכר של אסתר הורגן
צילום: אם תרצו

מאות שתילי זיתים ניטעו הבוקר (שני) בחורשה הסמוכה ליישוב ריחן בצפון השומרון, בה נרצחה לפני מספר שבועות אסתר הורגן הי"ד.

את הפגנת הריבונות בדמות שתילת העצים יזמה תנועת "אם תרצו" והשתתפו בה רב העיר צפת הרב שמואל אליהו, בנימין הורגן, בעלה של אסתר, בני משפחתה, תושבי השומרון ובתוכם תושבי ריחן.

סיבה נוספת התווספה לשתילת העצים, לאור החשיפה כי ארגון APN הירדני פועל בשיתוף פעולה פלסטיני על מנת להשתלט דרך נטיעת עצים על שטחי ההתיישבות.

אביגל הורגן, בתה של אסתר, אמרה: "אמא שלי היא תמיד הייתה מאוד ציונית, כבר בגיל 18 היא החליטה לעלות לארץ. היא עלתה לבד, והיה לה מאוד חשוב לגור בישוב טל מנשה, איפה שיחזק את ההתיישבות. היא גם מאוד אהבה את הטבע. בכל מקום שטיילנו בעולם, היא תמיד רצתה לראות את הטבע. תמיד היא אהבה לספר ליהודים בכל העולם כמה חשוב לגור בארץ ישראל. תודה שאתם עוזרים לנו לחזק את הדרך שלנו".

מתנועת "אם תרצו" נמסר: "המחבלים מבקשים להרוג אותנו ואנחנו ממשיכים לנטוע ולבנות בארץ ישראל. אסתר הורגן הייתה סמל לאהבת העם והארץ וכולנו כאן מצדיעים לה ולמשפחתה".

לסיום קיימו המשתתפים טקס קצר לזכרו של קובי בורשטיין ז"ל, שנהרג בתאונת דרכים בשנת 2015. הוא עלה לארץ בשנת 2009 כחייל בודד והתגייס ליחידה קרבית. בסיום שירותו הצבאי החליט ללמוד את מקצוע החקלאות מתוך תחושת שליחות ואהבה עמוקה לארץ ישראל. הוריו שעיה וסוזן בורשטיין השתתפו גם הם באירוע.

ד"ר יחיאל שבי, יו"ר המרכז החינוכי "נופי ריחן" שאירח בחווה את השותלים, קרא למשפחות ולבני נוער להגיע למקום, לטייל ב-"דרך האור" שנסללה לזכרה של אסתר הורגן, ולשתול עוד 1000 עצי פרי וגפנים. במקום ישנם שרידים להתיישבות חקלאית קדומה, שומרות, בתי בד ומערה ששוקמה.

הרב שמואל אליהו, מתן פלג
צילום: אם תרצו