דן כנר הפתיע את השדרנים

ירון דקל וחיים לוינסון קיבלו שיחה בהפתעה מאחד המאזינים. תוך רגעים ספורים הם גילו שמדובר בדן כנר.

ערוץ 7 , י"ט בשבט תשפ"א

השדרן הוותיק שפרש לאחרונה הפתיע את צמד השדרנים חיים לוינסון וירון דקל בתכניתם ב'כאן רשת ב' בסוף השבוע שעבר.

הוא עלה לשידור כשהם אינם יודעים שהוא מהצד השני של הטלפון, ותחילה עיוות את קולו על מנת שלא יזהו אותו. אולם ברגע ששב לדבר בקולו המוכר - הם זיהו שמדובר בדן כנר.

לוינסון ודקל שוחחו עם השדרן הוותיק על פרישתו ועל הדור החדש שממלא את מקומם של השדרנים הוותיקים. "יש דור חדש ותמיד מגיע השלב של יציאה לגמלאות", אמר כנר.

הוא נשאל על אופן ביטוי האות ר' המזוהה עם השדרנים הוותיקים וביניהם הוא. "כשאני ליד המיקרופון אני עם ר'", אמר.

לדבריו, הוא נינוח עם העובדה שהשדרנים הצעירים לא מבטאים את הר' כמוהו. "שלא יקראו חדשות עם ר', אבל אני לא אשנה את מי שאני. הר' אצלי לא מלאכותית, אלא ליד המיקרופון היא יוצאת אינסטנקטיבית ואני חושב שזה גם ברור יותר למאזין".

על השינויים שעוברת השפה העברית הוא אמר: "תפקידי לדבר כפי שאני מדבר כדי שמה שייקלט ייקלט והשינוי לא יהיה כמפולת שלגים אלא לאט לאט".

לדבריו, "הדור שמחליף אותנו איננו מזלזל בדור הקודם. הוא רק מדבר אחרת, אבל מעריך את הדור הקודם. אין לו שום טענה נגדם, ההפך. הערכה ותענוג מהקשבה להם".

כשנשאל על דברים ששידר והוא זוכר במיוחד הוא השיב: "אני תמיד מקפיד לומר שאני זוכר מה אמרו לי בשמונה בבוקר. כך שאין לי זכרונות כאלו. אני כן יכול לדבר על תקופה ואני חושב שמלחמת יום הכיפורים הייתה תקופה כזאת שנחרטת בזיכרון. בדרך כלל נוהגים להגיד לטוב ולרע אבל במקרה הזה כמובן לרע".

"זו הייתה תקופה קשה", אמר, "גם להודיע על מספר הנפגעים בהתחלה שזה די מזעזע, ואחר כך גם לפרט שמות בתקופה מאוחרת יותר כשאתה יודע שכל מי שמאזין לך באותו הרגע מקבל מהלומה ללב".