נרנדיה מודי עם נתניהו
נרנדיה מודי עם נתניהו צילום: אבי אוחיון, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח בטלפון עם ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי והודה לו על המאמצים של ממשלתו לשמור על נציגי ישראל בעקבות אירוע הטרור ליד שגרירות ישראל בהודו.

ראש ממשלת הודו ציין כי ארצו מחוייבת לביטחון אנשינו ואמר כי הודו תמשיך לשתף פעולה עם ישראל במאבק בטרור.

ראש הממשלה נתניהו בירך את ראש ממשלת הודו על ייצור החיסונים בארצו ותחילת מבצע החיסונים שם, וראש ממשלת הודו בירך על מבצע החיסונים המוצלח בישראל.

השניים דנו על שיתופי פעולה אפשריים בייצור ואספקת חיסונים לישראל ובהכרה הדדית בתעודות מתחסן.

במסגרת ניסיון הפיגוע ליד שגרירות ישראל בניו דלהי ביום שישי האחרון, שוגר מכתב איום לשגריר רון מלכא - שנחשף אמש (ראשון) בחדשות 13.

במכתב, שהושאר ליד המטען המאולתר שהונל בתוך פחית משקה, נכתב: "הודעה רשמית מסראללה הודו חזבאללה לנציג המדינה הטרוריסטית ד"ר רון מלכא. זה רק הקדימון, אנחנו צופים בך ובמה שאתה אוכל. תתכונן לנקמת הגיבורים קאסם סולימאני, אבו מהדי אלמוהנדס ומוחסן פחריזאדה. כל שנותר לך הוא לספור את הימים".

המסר, שנכתב בכתב יד באנגלית, מבהיר כי איראן היא זו שעומדת מאחורי ניסיון הפיגוע. ככל הנראה לא מדובר בתשתית מתוחכמת, והחקירה כעת מתמקדת בסטודנטים הודים שיעים שלמדו באיראן. ההערכה היא שהם הופעלו בידי האיראנים, כתשתית מקומית.

שני אזרחים איראנים נחקרו על ידי הכוחות המיוחדים של משטרת דלהי בחשד למעורבות בניסיון הפיגוע סמוך לשגרירות ישראל בניו דלהי.

בפיצוץ לא היו נפגעים ולא נגרם נזק לבניין, שאירע 50 מטרים משגרירות ישראל בניו דלהי. כמה כלי רכב ניזוקו מהפיצוץ, שעל פי חלק מהדיווחים אירע ממטען צד מאולתר שהתפוצץ בעוצמה נמוכה לאחר שככל הנראה נזרק מרכב נוסע. המשטרה המקומית חוקרת את נסיבות האירוע.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו