פורר: להחיל את הריבונות מחדש על שכונות חרדים בירושלים ובבני ברק

יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה, ח"כ עודד פורר, מתייחס בראיון לערוץ 7 לדיון שקיים הבוקר (שני) בנושא הסדרי טיעון עם גברים המואשמים באלימות במשפחה, בהשתתפות שירה איסקוב שהוכתה באלימות קשה על ידי בן זוגה.

"היה דיון קשה שהבטן מתהפך בו", סיפר פורר. ''שירה לקחה על עצמה תפקיד להוביל את המלחמה בעברייני אלימות ומובילה דגל מאוד משמעותי. לא נקבל מצב שבו הפרקליטות חותרת להסדרי טיעון עם עבריינים שניסו לרצוח רק בשביל לחסוך זמן שיפוטי בלי שום קורלציה למצב בשטח''.

לדברי ח"כ פורר, בתיקים שבהם ברור לחלוטין שאפשר להגיע להרשעה, אין מקום להסדרי טיעון. ''כשהפרקליטות והמשטרה יודעים מה קרה בזירה, כשיש עדות ושומעים את שירה עצמה, עצם המחשבה על הסדר טיעון מעוררת חלחלה. עם מי שניסה לרצוח צריך למצות את הדין. הרצון לחסוך זמן שיפוטי הוא על חשבון חיי אדם ויש כאן התנגדות גורפת בכנסת".

פורר הוסיף, "לא יתכן שיתבצע איזשהו הסדר מבלי שבית המשפט שמע את הקורבן. אני בטוח שהרבה מאוד מהתיקים שנסגרו בסדרי טיעון, אם השופט היה שומע את הקורבן הוא היה זורק את הפרקליטות מכל המדרגות ובכנסת הבאה אנחנו נוביל תיקון בעניין זה. חוק האפוטרופסות מוביל להשפעה דרמטית כשהפרקליטות מחליטה לרדת מאשמת ניסיון רצח, וגם החוק הזה יתוקן. גם את חוק הטיפול בנפגעי עבירה צריך לתקן".

לשאלה האם אפשר להיענות לבקשה של שירה איסקוב שלא לראות שוב את מי שניסה לרצוח אותה, השיב פורר: "חד משמעית כן. אפשר לעשות חקירה שלא מתבצעת בבית המשפט, או דרך וידיאו או בהקלטה בנפרד".

ח"כ פורר תקף את הפרת ההנחיות בהלוויות ההמוניות שהתקיימו אתמול בירושלים. ''שתי הלוויות המוניות אתמול בירושלים בניגוד לתקנות, עם אלפי אנשים ובצורה מופקרת. מי שראה אתמול את התמונות לא היה יכול שלא להיזכר בתמונות של בתי העלמין הצבאיים ריקים ביום הזיכרון האחרון.

''הזלזול והזילות והשד שיצא מהבקבוק שאין ריבונות במגזר מסוים זה פשוט אבסורד שמחייב תיקון. אי אפשר יהיה לנצח את המגיפה אם איפה שיש מעל 20 אחוז הדבקה אין אכיפה ואיפה ששני אנשים קונים קפה בטייק אווי ישר חוטפים דוח".

המשטרה טוענת שאכיפה בהלוויה הייתה מביאה לפצועים והרוגים, אתה מקבל את הטענה הזו?

''זה בדיוק הריבונות שמדינת ישראל איבדה במקומות מסוימים. צריך להחיל את הריבונות מחדש על שכונות מסוימות בירושלים, בני ברק, ביתר עלית וזה מה שאנחנו רוצים לעשות ובשביל זה צריך להוציא את דרעי וליצמן מהממשלה ואת השליטה שלהם שאגב הם כבר איבדו את השליטה על ציבור שלהם".