צבי הנדל: עזבו את האגו, אסור לשרוף קולות

חכ"ל צבי הנדל קורא בערוץ 7 למפלגות הציונות הדתית לרוץ יחד. "בצלאל, שים אותם סביב השולחן ודברו עברית בגובה העיניים".

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ט בשבט תשפ"א

צבי הנדל, מראשי גוש אמונים וחבר הכנסת לשעבר קרא היום (שני) למפלגות הציונות הדתית להתאחד.

"ברור לי לגמרי אחרי הצרות שעברתי, ושאני כבר יודע מה זה שהשמאל בשלטון, ודאי לאחיי ביהודה ושומרון חשוב מאוד שהימין לא ישרוף מנדטים", אמר הנדל בשיחה עם ערוץ 7.

"בשביל זה יש פטנט אחד פשוט - כולם צריכים להיות יחד", קבע. "אז מאחר ובנט ימינה עוברים את אחוז החסימה בעזרת ה' בוודאות, אז כל השאר, גם נעם וגם סמוטריץ', סמוטריץ' בראש, גם בן גביר וגם בית יהודי צריכים ללכת יחד. לעזוב את האגו בצד. בסופו של דבר אם חס וחלילה נפסיד כמה אלפי קולות זה יהיה על ראשו של סמוטריץ' שהוא כרגע מעכב את האיחוד".

"הרשימות יסגרו מחר בערב. בצלאל, אם הוא יקח מנהיגות וזה רגע של מנהיגות, לא חשבונות קטנים ולא אגו אלא מנהיגות, תקרא לכל החלשים והקטנים יותר", אמר. "אתה הכי גדול. שימו אותם סביב השולחן ודברו עברית בגובה העיניים. אם חס וחלילה אנחנו נפסיד את הקולות האלה בבחירות האשמה תהיה עליך".

לאנשים הקוראים לח"כ סמוטריץ' לא להתאחד עם מפלגת עוצמה יהודית הוא אמר: "חוץ מזה שכל השמאל יורד על אנשי כהנא לשעבר, חוץ מזה, מה רע בבן גביר? יהודי חכם, מוצלח, עורך דין ואיש מעשה. האידאולוגיה שלו זהה כמעט בצורה מוחלטת לאידאולוגיה של סמוטריץ'. זה הכל בראש של השמאל שהצליח לסובב לנו את הראש".

לדבריו, חבירה מחודשת של כל שלוש המפלגות, הימין החדש, הבית היהודי והאיחוד הלאומי לא צריכה להיות על הפרק. "הואיל והייתי פעם פוליטיקאי אז אני יודע גם לעשות חשבון", אמר והבהיר שריצה נפרדת של בנט לצד איחוד המפלגות הדתיות תביא יותר מנדטים מריצה ברשימה אחת.