"מניעת התיישבות היא עוול וחוסר צדק"

חברי כנסת מסיעות הימין וראשי מועצות קוראים לראש הממשלה נתניהו ולשר הביטחון גנץ לעצור את ההרס המתוכנן במעוז אסתר.

ערוץ 7 , י"ט בשבט תשפ"א

"מניעת התיישבות היא עוול וחוסר צדק"-ערוץ 7
הקמת מאחז מעוז אסתר
פלאש 90

כעשרה חברי כנסת מסיעות הימין יוצאים בקריאה לראש הממשלה ולשר הביטחון, לפעול ככל יכולתם על מנת למנוע את הרס המאחז מעוז אסתר.

הקריאה יצאה לאחר שלפני כשבועיים פורסם, כי מערכת הביטחון מתכננת עם תום ימי השלושים למותו של אהוביה סנדק ז''ל, לבצע הרס במקום בו התגורר הנער ובמאחזים נוספים באזור.

על הקריאה חתמו: חברי הכנסת מהליכוד מאי גולן, עמית הלוי, שבח שטרן, אריאל קלנר, שלמה קרעי, מיקי זוהר ואתי עטיה, חבר הכנסת יצחק פינדרוס מיהדות התורה וחבר הכנסת מתן כהנא ממפלגת ימינה.

לקריאה הצטרפו גם ראש מועצת שומרון יוסי דגן וראש מועצת קרית ארבע, אליהו ליבמן.

ח"כ אריאל קלנר אמר כי הוא "קורא לכוחות האכיפה לעסוק בדברים החשובים, למיגור הפשע ולשמירה על הסדר הציבורי בתקופת הקורונה, ולא לבזבז משאבים יקרים כנגד מתיישבים חלוצים בארץ ישראל".

קריאת חברי הכנסת, מצטרפת לקריאה של רבנים מהציונות הדתית שיצאה אמש ועליה חתמו הרב חיים דרוקמן, הרב אליעזר ולדמן, הרב אבי סמוטריץ, הרב דב ליאור, הרב אליקים לבנון, הרב שמואל אליהו, הרב דוד חי הכהן, הרב אוהד קרקובר, הרב שלמה אבינר, הרב חיים שטיינר ורבנים נוספים.

"הובא לידיעתנו כי מערכת הביטחון מתכננת להרוס ולפנות את שכונת מעוז אסתר ומאחזים נוספים, במהלך השבועות הקרובים", כתבו הרבנים.

"אנו, רבני ערים וקהילות, החתומים מטה, מביעים זעזוע מכוונה זו. אנו פונים לראש הממשלה, לשר הביטחון ולכל מי שביכולתו להשפיע כדי למנוע את מעשה ההרס ולפעול במהירות כדי שלא יתבצע", קראו הרבנים.

הם אף מתחו ביקורת על מדיניות מערכת הביטחון בנוגע להתיישבות בגבעות. "מניעת התיישבות של עם ישראל בארצו היא עוול וחוסר-צדק", כתבו.
"חמור הדבר שבעתיים, כיון שלא נוגעים במאחזי הרשות הפלסטינית שהולכת ומשתלטת על שטחי ארצנו".

"אנו פונים לממשלת ישראל, לאחר מותו הטראגי של אהוביה סנדק ז"ל, להתאמץ ולקרב את הצעירים אשר פועלים להפריח את שיממות ארצנו, וקוראים לפעול באופן חיובי להרגעת הרוחות", הוסיפו הרבנים.