ישראל גנץ עם חברי השדולה
ישראל גנץ עם חברי השדולה צילום: דוברות מועצת בנימין

שדולת התנ"ך בכנסת והמועצה האזורית בנימין, בשיתוף קרן קיימת לישראל וארגון אמונה, ערכו אירוע נטיעות חגיגי לכבוד ט"ו בשבט במתחם החדש של חוות "שיח השדה" ביישוב כוכב יעקב, המשמש כחווה לחינוך חקלאי אקולוגי לתלמידי מטה בנימין שעד היום ישב ביישוב אדם.

במעמד הנטיעות נכחו יו"ר שדולת התנ"ך ח"כ עוזי דיין, ח"כ משה אבוטבול, ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ, יו"ר קק"ל הנכנס אברהם דובדבני ויו"ר אמונה ליאורה מינקה.

בנוסף, עם סיום האירוע הגיעו בנפרד לנטוע עץ במתחם החווה החדשה גם רבה של העיר צפת הרב שמואל אליהו, וכן שרת התפוצות עומר ינקלביץ.

יו"ר השדולה, ח"כ עוזי דיין, הנחה את האירוע המיוחד ואמר כי "זכינו כשדולת התנ"ך בכנסת לקיים את אירוע הנטיעות בחווה המיוחדת והחדשה של "שיח השדה", המעניקה לאלפי תלמידים ברחבי בנימין את יסודות החקלאות וזוכה לקיים דה פקטו את יישוב הארץ. הארץ תלויה במתיישביה ואנו זוכים לטעת כאן לכבוד ט"ו בשבט בחבל בנימין. הפכנו מארץ הבחירה לארץ הבחירות וגם בתקופה הזאת חשוב לקיים את מצוות הנטיעה ולקיים דברי תורה ובעיקר לחנוך גבעה חדשה בחבל בנימין.

ח"כ משה אבוטבול אמר, "בחווה הזאת לומדים את הלכות עבודת האדמה באופן ייחודי ושמזכיר כי אנחנו כאן זכות כוח התנ"ך. אני שמח להיות חלק בשדולת התנ"ך ולזכות לנטוע כאן עצים להרחבת יישוב הארץ."

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ, נשא דברים ואמר: "היום אנחנו אומרים מכאן, מבית ספר חקלאי שממעמיק את הקרקע באזור שרוצים לעקור אותנו, כולנו ממשיכים לנטוע, להעמיק את השורשים וממשיכים את החיבור המיוחד לתורתנו וארצנו".

"כל סיפורי התנ"ך, אבותינו והשורשים שלנו נטועים כאן עמוק בהרי בנימין ובכלל יהודה ושומרון. שאנחנו חוזרים לארץ, כולנו עסוקים בהעמקת השורשים שלנו בארץ, בהעמקת ההתיישבות ומקיימים את הפסוק "ונטעתם עץ מאכל". התנ"ך אבן הדרך שמקשרת אותנו לארצנו ובאמצעותה נמשיך את העשייה שלנו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו