הקורונה לא פוגעת בילדים, מסוכנת למבוגרים

ד"ר אמיר שחר, מנהל חדר המיון בבית החולים לניאדו, יצא נגד הסגר: "הנזק שנגרם לילדים מהשהות בבית הוא נורא".

103FM , י"ט בשבט תשפ"א

הקורונה לא פוגעת בילדים, מסוכנת למבוגרים-ערוץ 7
מחסום של המשטרה בימי הסגר
צילום: Yossi Aloni/Flash90

ד"ר אמיר שחר, מנהל חדר המיון בבית החולים לניאדו שוחח עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm והביע את דעתו על מצב התחלואה בקורונה.

"אנו כרגע בגל של תחלואה. מי שאמר שסגר זו התרופה שיגיד איך הסגר מועיל, אנו לא ראינו שהוא הועיל בשום מקום. אין היום 5,000 חולים חדשים, מאומתים חדשים אינם חולים.

"אם יפתחו, תהיה יותר תחלואה, הנגיף הזה לא הולך לשום מקום ואנו אומרים את זה חודשים. כשלא יוצאים החוצה, הנגיף לא יוצא החוצה, הוא נשאר במשפחה".

בהמשך דבריו, הביע שחר דאגה רבה לפגיעתם האנושה של הסגרים בילדים ברחבי הארץ, המתקשים לשמור על קשר עם חבריהם וצוברים פערים לימודיים אדירים: "תראו את הילדים, הם לא נמצאים בבתי הספר כבר שבועות ומספר החיוביים שביניהם עולה, הם נדבקים בבית. צריך להעמיד את המחלה הזאת בפרופורציה.

המחלה הזאת איננה פוגעת בילדים, היא בעיקר מסוכנת לאנשים מבוגרים. כלי הסגר לא עבד עד היום ואיננו עובד. במקום בו אין תחלואה והיא לא משפיעה, צריך לשחרר את בתי הספר והילדים, הנזק שנגרם להם מהשהות בבית כולל הנזק הבריאותי, החברתי וההתפתחותי לעתיד הוא נורא".

בסיום השיחה, קרא ד"ר שחר למקבלי ההחלטות לא לשכוח את מערכת הבריאות בישראל ולחזק אותה: "תחזקו את מערכת הבריאות, תנו לה עוד אמצעים ותגנו על הקשישים, השבירים והפגיעים יותר ממה שאנו מגנים היום, עד היום הם 40 אחוזים מהחולים הקשים והנפטרים".