הרב ערן טמיר
הרב ערן טמיר צילום: מכון מאיר

למנהיגי מפלגות הציונות הדתית, הבית היהודי, עוצמה יהודית ונעם - ה' עימכם.

מנהיג ציבור נקרא בחז''ל 'פרנס', המפרנס את הציבור ודואג לענייניו ולצרכיו של הציבור.

אך על כל 'פרנס'-מנהיג לדעת שיסוד כוחו לפרנס-להנהיג את הציבור, איננו הוא עצמו-כישרונותיו ויכולותיו, אלא הציבור הוא הוא הנותן לו את הכוח. הוא הוא ה'מפרנס' את ה'פרנס' והוא מקור הצלחתו בשליחותו.

ידוע ומובן לכולם שישנן מחלוקות בין הציבורים השונים בציבור הדתי לאומי,אך כמו כן ברור לכולם שביחס לעיקרי הדברים - הזהות היהודית של מדינת ישראל וההבנה שזו הליבה האמיתית של הציונות וחזון גאולתו של עם ישראל והעולם-על כך אין מחלוקת. זה עצם קיומנו ובכך תלוי כל עתידנו.

על כן, זו השעה להתאחד על עיקרי הדברים - זהותה היהודית של מדינת ישראל, ואת המחלוקות על העניינים הצדדים להשאיר בצד.

כך כתב הרב קוק (מאמרי הראי'ה עמ' 14-15) - "העיקרים הינם מרכזי החיים...ואם יזדמן איזה קלקול באחד מסעיפי החיים הרוחניים אע'פ שהוא מחלה ומום,מ'מ שפע החיים הכלליים השמור באוצר העיקרים הוא יעשה פעולתו לפעמים לתקן את הפגם כולו...כזה אנו צריכים לעשות גם בימינו-עלינו לעבוד להציל תחילה את היסודות היותר עיקריים גם ע'פ ההנחות של המהרסים בדברים אחרים,ואחרי אשר תיכבש לפנינו הדרך,נלך הלאה להילחם על יתר ההנחות המוטעות ולברר את גדריהן יפה....".

יודע אני שדברים אלו מבטאים את דעתם ורצונם של רבים רבים מאוד בציבור הדתי לאומי, המחכים והמצפים להתאחדותכם לקראת הבחירות הקרובות, בחירות קריטיות לזהותה ולעתידה של מדינת ישראל. ומי יודע אם לעת הזו הגעתם למלכות...

ברכת ה' עליכם-לכו בכוחכם זה והושעתם את ישראל.

באהבה ובאמונה

ערן טמיר

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו