השתלת שיניים – למי זה מתאים ומה חשוב לדעת על התהליך?

השתלת שיניים היא פרוצדורה המוכרת ומהווה תהליך המאפשר לאנשים לשחזר שיניים שנפגעו מסיבות שונות. אז עבור מי מתאימות השתלות שיניים?

תוכן שיווקי , כ' בשבט תשפ"א

השתלת שיניים – למי זה מתאים ומה חשוב לדעת על התהליך?-ערוץ 7
השתלות שיניים
צילום: Pixbaby

השתלת שיניים היא אחת הפרוצדורות המוכרות והנפוצות בעולם רפואת השיניים כיום, ומהווה תהליך המאפשר לאנשים רבים לשחזר שיניים שנפגעו או הוסרו מסיבות שונות.

השתל הוא תחליף מוצלח והמטופל מרגיש שיש לו שן טבעית לחלוטין .התהליך מאפשר לאחר זמן מה לשכוח שבכלל הייתה בעיה בשיניים מלכתחילה. עבור מי מתאימות השתלות שיניים, במה כרוך התהליך ומה חשוב לדעת ולקחת בחשבון בנוגע להשתלה לפני שמתחילים?

השתלת שיניים – למי זה מתאים ומה כולל התהליך?

שימוש בשתלים דנטליים, או בשם המוכר יותר – השתלת שיניים, הוא תהליך המתאים לאנשים בוגרים (לא לילדים אשר הלסת והשיניים שלהם עדיין לא סיימו להתפתח ולהתעצב) אשר איבדו שן (או מספר שיניים), או לחילופין סובלים מבעיה חמורה זו או אחרת בשן, אשר הטיפול היעיל והטוב ביותר בה יהיה עקירתה והחלפתה בשתל. כמובן שעל מנת לקבוע מתי נכון לעשות זאת ומתי נכון יותר לטפל בדרכים אחרות היא כבר עניין מקצועי עבור רופאי שיניים המתמחים בשתלים דנטליים.

התהליך של השתלת שיניים כולל כאמור הסרה מלאה של השן המקורית, ולאחר מכן התקנה של שתל בתוך עצם הלסת. לאחר שמותקן השתל עצמו בלסת וזו מתאחה סביבו (לרוב מדובר בתקופה של מספר שבועות או חודשים ספורים במסגרתם הלסת מחלימה, עד שניתן לעבור לשלב הבא בשחזור השן). לאחר מכן מורכבת תותבת, או "כתר" המדמה בצורה מושלמת שן טבעית, כולל בחירה מדויקת של גוון השן המלאכותית כך שתתאים בצורה מושלמת ליתר השיניים ותראה טבעית לחלוטין.

התהליך הכולל עשוי לקחת כמה פגישות שונות ולהמשך מספר חודשים ספורים, אך מדובר בתהליך אשר אינו כואב כלל (הקידוח הלסת והתקנת השתל נעשים תחת הרדמה מקומית, כמובן, ואינם כואבים כלל), ומאפשר לשחזר בצורה מצוינת את השן המקורית, ובמקרים רבים אף ליהנות משן "חדשה" אסתטית יותר מזו המקורית.

מה חשוב לקחת בחשבון בנוגע לתהליך השתלת השיניים?

כפי שצוין לעיל, ההחלטה האם מקרה ספציפי זה או אחר מצריך ומאפשר השתלת שיניים היא החלטה מקצועית אותה צריכים לקבל רופאי שיניים המתמחים בהשתלות שיניים, יחד עם מטופליהם.

עם את, ישנן כמה נקודות חשובות שכדאי להכיר כאשר קובעים תור לרופא השיניים –

בתור התחלה, חשוב הבין כי השתלת שן היא תהליך מתמשך המצריך תכנית שיקום כוללת. על הרופא המומחה לקחת בחשבון את השלבים השונים ולתכנן בהתאם את כלל השלבים, החל מהסרת השן המקורית (במידת הצורך) דרך ביצוע השתל עצמו ועד להתקנת הכתר בתהליך מתואם ומתוכנן היטב.

במקרים מסוימים בהם עצם הלסת אינה גדולה או רחבה מספיק באזור בו נדרשת ההשתלה, ייתכן ויהיה צורך בעיבוי העצם באמצעות הליך רפואי נוסף. על כך כמובן יש להתייעץ עם הרופא המתמחה בשתלים דנטליים.

כמו כן, חשוב מאוד לקחת בחשבון את הידע, ההכשרה והניסיון המקצועיים של רופא השיניים אליו שוקלים ללכת, ספציפית בתחום של השתלות שיניים. וודאו כי מדובר ברופא בעל ניסיון רב בהשתלות, ובעל ניסיון עבר עשיר ורקורד מקצועי המניח את הדעת. שימו עצמכם בידיים של איש מקצוע מוביל המתמחה ספציפית בתחום זה, על מנת להבטיח לעצמכם את הטיפול הטוב ביותר ואת השתלים המוצלחים, הבריאים והאסתטיים ביותר.

היכנסו לאתר ד"ר זאב אורמינר - מומחה לשיקום הפה למידע נוסף אודות טיפולי השתלת שינים, כולל שתלים דנטליים ומה חשוב לדעת לפני הטיפול.