כוכב הפועל באר שבע לדין

ז'וסוואה, כוכבה של הפועל באר שבע יעמוד לדין לאחר שירק על שחקן מכבי ת"א, במשחק ההפסד אמש. "פגיעה בתדמית הכדורגל הישראלי"

נרי וייס - ערוץ 7 , כ' בשבט תשפ"א

כוכב הפועל באר שבע לדין-ערוץ 7
בית משפט
צילום: ISTOCK

הצרות בהפועל באר שבע לא נגמרות. אחרי התפטרותו של המאמן יוסי אבוקסיס, חזרתה של הבעלים אלונה ברקת רשמית לתפקידה, התפרעות אוהדים ועימות עם שוטרים, עכשיו גם מגיע העמדתו לדין של כוכבה - ז'וסוואה.

תובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף, החליט הבוקר (שלישי) להעמיד את כוכב הפועל באר שבע ז'וסוואה לדין משמעתי בגין התנהגות בלתי הולמת בנסיבות מחמירות ופגיעה בשחקן יריב, לאחר שזה נראה יורק על שחקן מכבי תל אביב אבי ריקן.

האירוע התרחש אמש, בשניות הסיום של משחק ההפסד למכבי ת"א, כאשר הכוכב הפורטגלי ירק לעברו של ריקן איתו התעמת עוד קודם כאשר גם דחף אותו ללא כדור ובאלימות ויצא מזה בנס כשהצליח לחמוק מעיניו של שופט המשחק גל לייבוביץ' וצוות השיפוט שאיתו.

כמו הדחיפה לפני כן, גם היריקה נעלמה מעיניו של שופט המשחק לייבוביץ', וגם במצלמות ה-VAR לא הצליחו השופטים לבחון האם אכן הדבר קרה ולכן לא הרחיקו את הכוכב הפורטוגלי בכרטיס אדום ישיר.

עם זאת, הבוקר כאמור החליט תובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף להעמיד בכל זאת את הכוכב הפורטוגלי לדין, כאשר זה כתב בדו"ח כי העובדה שהמקרה נעלם מעיניו של שופט המשחק לא מצדיקה את הסיבה שלא להעמיד את הפורטוגלי לדין.

"לקראת סיום המשחק, נצפה הנאשם בצילומי הטלוויזיה כשהוא מליט את פיו באמצעות מרפקו, מסתובב ומבצע תנועת יריקה כלפי ריקן", נכתב בדו"ח. "הפגיעה נעלמה משופט המשחק גל לייבוביץ'".

עוד כתב בדו"ח תובע ההתאחדות, כי "יריקה לעברו של שחקן יריב הינה פעולה מבזה ומשפילה ומשכך מדובר בהתנהגות בלתי ספורטיבית בנסיבות מחמירות. יריקה בפניו של שחקן אחר מהווה תקיפה על פי המשפט הפלילי ומשכך יש לראות במעשה זה גם עבירה של פגיעה בשחקן יריב".

גם מנהלת הליגות בכדורגל לא שתקו על האירוע המכוער כשאמרו כי "יריקה על שחקן יריב היא אירוע חמור ומבזה בימי שגרה ועל אחת כמה וכמה בתקופת הקורונה על רגישויותיה וסכנותיה. אנו מגנים את הפגיעה בכבוד השחקן, בכללי ההתנהגות בתקופת הקורונה ובתדמית הכדורגל הישראלי ונמתין להחלטת בית הדין בנושא".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il