גורם בבית היהודי: בנט הציע לחגית משה שני מקומות בעשירייה הראשונה; בימינה מכחישים

יו"ר ימינה הציע לבית היהודי שני מקומות בעשירייה. בנט רוצה תשובה היום. גורם בבית היהודי אישר שמתקיימים מגעים. בימינה מכחישים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ' בשבט תשפ"א

גורם בבית היהודי: בנט הציע לחגית משה שני מקומות בעשירייה הראשונה; בימינה מכחישים-ערוץ 7
חגית משה
צילום: נעם נסימי

שר הביטחון לשעבר ויו"ר מפלגת ימינה, נפתלי בנט, הציע ליו"ר מפלגת הבית היהודי חגית משה לרוץ יחד בבחירות לכנסת ה-24.

משה תוכל לקבל שני מקומות בעשירייה הראשונה של ''ימינה''. בנט דרש לקבל תשובה עד הערב במטרה לסיים כמה שיותר מהר את מלאכת הרכבת הרשימה.

גורם בבית היהודי אישר לערוץ 7 שמתקיימים מגעים עם בנט. מהבית היהודי נמסר בתגובה: ''אנחנו לא מנהלים מו"מ בתקשורת ולא חושפים אף מידע מתוך הדיונים שמתנהלים בדלתיים סגורות''. במפלגת ימינה הכחישו את הפרטים.

מוקדם יותר היום (שלישי) סיפרה יו"ר הבית היהודי, חגית משה, כי "יש מאמץ אמיתי לאחד את הציונות הדתית לכוח אחד. הבית היהודי והאיחוד הלאומי לא ירוצו בנפרד".

בראיון לרדיו גלי ישראל נשאלה משה האם ישנם מגעים עם מפלגת עוצמה יהודית והשיבה: "לא. יש משא ומתן בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי כי זה הבית הטבעי שלנו". לדבריה ראש הממשלה בנימין נתניהו לא מעורב במשא ומתן בין המפלגות.

אתמול נפגשה משה עם בצאל סמוטריץ', יו"ר מפלגת הציונות הדתית. משה דורשת ריצ'רץ' בהרכבת הרשימה ואף לקבל שווה בשווה את התפקידים בכנסת ובממשלה לאחר הבחירות לכנסת. לפי שעה מסרבים ב'ציונות הדתית' להיענות לדרישות הללו.