"רצחתם לנו ילד": הוגש כתב אישום נגד יהודי שתלה שלט מחאה בכניסה לבת עין

כתב אישום נגד פעיל במחאה על מותו של אהוביה סנדק, שתלה שלט ''אין כניסה למשטרה. רצחתם לנו ילד, בכניסתכם אתם מסתכנים. ראו הוזהרתם"

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ' בשבט תשפ"א

"רצחתם לנו ילד": הוגש כתב אישום נגד יהודי שתלה שלט מחאה בכניסה לבת עין-ערוץ 7
השלט שהוצב
צילום: דוברות המשטרה

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד צעיר יהודי שהציב שלט בכניסה ליישוב בת עין בגוש עציון, המזהיר מפני כניסה של משטרת ישראל ליישוב.

''כביש זה מוביל ליישוב בת עין, אין כניסה למשטרת ישראל", נכתב על השלט, "אתם פוגעים בביטחון תושבי היישוב, רצחתם לנו ילד... בכניסתכם אתם מסתכנים, ראו הוזהרתם''.

בכתב האישום נטען כי "במעשיו האמורים לעיל, איים הנאשם על השוטרים וניסה לאיים על כלל שוטרי התחנה בפגיעה שלא כדין בפגיעה בגופן או בגופם של שוטרים אחרים וזאת במטרה להפחידם או להקניטם".

סעיף נוסף מייחס לחשוד הפרעה לשוטר במילוי תפקידו: "השוטר ביקש מהנאשם להזדהות בפניו, או אז החל הנאשם בהליכה לכיוון כללי בת עין. השוטר קרא לנאשם לעצור, אך האחרון התעלם מקריאתו והמשיך בהליכה. השוטר קרא לנאשם לעצור בשנית אך הנאשם הוסיף להתעלם מקריאותיו והחל בבריחה מפני השוטר כשהוא רץ בוואדי לכיוון בת עין עד שנעלם".

על מעשיו אלו טענה התביעה "עשה הנאשם מעשה בכוונה להפריע לשוטר כשהוא ממלא את תפקידו כדין".

עו"ד דוד הלוי המייצג מטעם מארגון חוננו את הנאשם, הגיב: "כתב האישום אשר הוגש מקומם והזוי. במדינה דמוקרטית מתוקנת המקדשת את חופש הביטוי והמחאה כתב אישום מן הסוג האמור לא היה צריך להיות מוגש כלל ועיקר. ספק אם כתב האישום יעמוד במבחן משפטי.

''מכל מקום, קשה מאוד להשתחרר מהרושם כי כתב האישום נגוע כולו באכיפה בררנית קשה ומצביע על הדורסנות וחוסר הריסון והאיפוק של גופי האכיפה, רק משום שהשלט כוון כלפי משטרה. אין לנו ספק כי מרשנו יזוכה בתיק זה, בסופו של יום".