"בחיבור משותף נבטיח ממשלת ימין אמיתית"

איתמר בן גביר ואבי מעוז פנו בשעה האחרונה לבצלאל סמוטריץ' ולחגית משה בבקשה להתחיל במו"מ מידי לריצה ברשימה משותפת

ערוץ 7 , כ' בשבט תשפ"א

"בחיבור משותף נבטיח ממשלת ימין אמיתית"-ערוץ 7
איתמר בן גביר ואבי מעוז
צילום: דוברות

ראשי מפלגות עוצמה יהודית ונעם, איתמר בן גביר ואבי מעוז, שחתמו על הסכם איחוד בתחילת השבוע פנו במכתב לבצלאל סמוטריץ' וחגית משה בבקשה להשלים את המהלך וליצור חיבור גדול.

במכתבם כתבו איתמר בן גביר ואבי מעוז כי "גם הבוקר, כמו בכל הימים האחרונים, פורסמו סקרים המראים כי כל מפלגה לבד, אינה עוברת את אחוז החסימה, ואף איחוד חלקי, אין בכוחו להביא לכדי כניסה לכנסת. לעומת זאת, חבירה של ארבעת המפלגות: איחוד לאומי, בית יהודי, נעם ועצמה, מניבה שישה ואף שבעה מנדטים. מסקר שפורסם הבוקר עולה כי בהתנהלות משותפת נכונה, גוש הימין יכול לקבל בבחירות הקרובות 63 מנדטים".

"אנו קוראים לכם, ח''כ סמוטריץ' והגברת חגית משה, להצטרף למהלך שהתחלנו, ולהתאחד יחדיו לרשימה דתית מאוחדת. בואו נתכנס עוד היום לפגישת מו''מ על מנת להתמודד יחד בבחירות הקרובות ברשימה אחת לכנסת שמביאה שבעה מנדטים ואולי אף יותר, ומצילה בכך את גוש הימין כולו. הבה נתעשת כעת, בטרם יהיה מאוחר מידי", הוסיפו השניים במכתבם.

כאמור, בתחילת השבוע חתמו מפלגות נעם ועוצמה יהודית על הסכם ריצה משותפת בין המפלגות בבחירות הקרובות.

בהסכם נכתב בין היתר כי "לאור האתגרים הניצבים בפני מדינת ישראל והצורך בהקמת ממשלת ימין חזקה ויציבה ולאור המטרה לחבר בין כלל המפלגות המייצגות את הציונות הדתית ואת כל תורת ישראל עם ישראל וארץ ישראל, הגיעו הצדדים להסכמה על ריצה משותפת".