מעצבת האופנה סירבה להשתתף בתצוגת אופנה בדובאי כדי לשמור על השבת

תצוגת אופנה יוקרתית בדובאי הזמינה את המעצבת הילה יאיר להציג את עיצוביה. כשהבינה שהאירוע יתקיים בשבת החליטה הילה לסרב מיד

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ' בשבט תשפ"א

מעצבת האופנה סירבה להשתתף בתצוגת אופנה בדובאי כדי לשמור על השבת-ערוץ 7
הילה יאיר
צילום: באדיבות המצולמת

המעצבת הדתייה הילה יאיר נבחרה יחד עם 10 מעצבים ישראלים להציג בתצוגת אופנה יוקרתית בדובאי, אך סירבה כשהתברר לה שהדבר כרוך בחילול שבת.

יאיר היא בעלת המותג 'SAYLA', חיה יחד עם משפחתה בקו הודו-ישראל ובעקבות חזרתה בתשובה שינתה את מותג העיצוב שלה והחלה לעצב אופנה צנועה.

"לפני יותר מחודשיים היא התקשרה אליי", כתבה היום (שלישי) יאיר בחשבון הפייסבוק שלה. "היי הילה, מה קורה? זאת אורית, אני אחת מהמפיקות של CITY WALK EXPRO 2021 בדובאי. נבחרת להציג בתצוגת האופנה. את אחת מ-10 מעצבים ישראלים שיציגו שם".

מדובר בתצוגת אופנה שתמשך שלושה ימים בדובאי, כאשר יום שלם יוקדש למעצבים הישראלים שעתידים להגיע ולהציג את עיצובי האופנה שלהם.

מדובר בהזדמנות גדולה למעצבים שיציגו שם, הן בעקבות החשיפה התקשורתית שיקבל האירוע והן בעקבות ההזמנות והעסקאות שיכולות להירקם שם.

יאיר תיארה את ההתרגשות העצומה שחוותה לשמע ההצעה. "מי ראה את העיצובים שלי שם?" היא שאלה. וקיבלה את התשובה: "נורה כליפה, שהיא יזמית ואחת הנשים הידועות והמשפיעות שלוקחת חלק בהפקה. שלחנו לה כמה תמונות מהאתר שלך, היא מאוד התלהבה מהסגנון האתני והצנוע וחשבה שזה יכול להתאים".

בסיום השיחה ביקשה יאיר לקבל את כל הפרטים במייל. "אני מנתקת וצורחת. אמאל'ה, נועם אתה קולט? אני חייבת לטוס לייצר קולקציה, גזרות, לייצר רקמות חדשות. אין לי הרבה זמן. זה אומר שזה מקפצה משוגעת לעסק, הכנסות בסדר גודל מטורף. צחקנו שלא יהיה לי זמן לבשל צהריים כנראה וזה משנה את כל הדרך שבה אנחנו רגילים לעבוד", תיארה יאיר.

היא הוסיפה: "ואני בטירוף עובדת על דגמים מטורפים שיוצגו בתצוגת אופנה בדובאי. הבטן שלי מתהפכת. ושאלות צצות, אני עושה אומנות ומתפרנסת ממנה ואני מגדלת את הילדים בבית וכיף לי לנקות, לבשל ולארוז משלוחים. ולא חסר לי כלום ב"ה אני באמת מאושרת. אבל מי מוותר על דבר כזה? כל מעצבת הייתה רוצה להיות במקומי, במיוחד בתקופה כזאת שעסקים קורסים".

"עצרתי הכל והתפללתי", סיפרה. "ממלמלת כמו ילדה קטנה. הקב"ה, תכוון אותי למה שהלב שלי באמת רוצה, למה שנכון לי ולמשפחתי. תראה לי את הדרך בקלות".

לאחר זמן מה הגיע המייל עם כל הפרטים. תוך רגעים הבינה יאיר כי תצוגת האופנה מתוכננת להיות בשבת. לאחר שסגרה את המייל היא תחילה הודתה לה'. "אני בשבת לא עובדת גם אם ישלמו לי מיליון דולר מזומן", כתבה. "לא אני ולא העסק שלי".

"התקשרתי אליה חזרה והודעתי לה שלא אוכל להשתתף בגלל שזה בשבת. שבת זה השפע של העולם. ושמחתי כל כך על הדיוק של מה שהלב שלי באמת רצה. ליצור בפשטות, להתפרנס בכבוד ולהיות עם המשפחה. ואולי זה יגיע שוב בזמן הנכון. הכל בהשגחות מדויקות מאת ה'".