כך תיראה רשימת ישראל ביתנו

"'ישראל ביתנו' פשוט אי של יציבות. כל 7 חברי הכנסת ימשיכו לכנסת הבאה באותם המקומות. מגיע שאפו לכולם", אמר ליברמן.

ערוץ 7 , כ' בשבט תשפ"א

כך תיראה רשימת ישראל ביתנו-ערוץ 7
אביגדור ליברמן
דוברות

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, הציג אחר הצהריים (שלישי) את רשימת מועמדי מפלגתו לכנסת ה-24 שתובא לאישור מרכז המפלגה.

הרשימה כוללת בראשה את כל הח"כים המכהנים, ורק בהמשך שובצו מועמדים נוספים ובהם הפעילה למען מסורבות גט עו"ד בתיה כהנא דרור.

"כפי שראיתם 'ישראל ביתנו' פשוט אי של יציבות. כל 7 חברי הכנסת ימשיכו לכנסת הבאה באותם המקומות. מגיע שאפו לכולם", אמר ליברמן.

לדבריו, "הוכחנו שאנחנו רואים רחוק יותר מכל שאר המפלגות. כאשר בסיבוב השני התייצבנו מול עסקני ש"ס ויהדות התורה, כולם הרימו גבה. אמרנו בצורה ברורה שאנחנו בעד מדינה יהודית ונגד מדינת הלכה".

"הגעתי למסקנה חד משמעית שהצד השני פשוט לא מוכן לשום פשרה ולשום ויתור, אפילו הקטן ביותר. זה בדיוק מה שאנחנו רואים עכשיו במאבק במגפת הקורונה. יש חוקים לכלל האוכלוסייה ויש כאלו שפטורים מכל החוקים ומכל החובות. לכן, אנחנו רואים יום יום את המראות של מאות ואלפים הלוקחים חלק בחתונות, בטישים ובהלוויות", הוסיף.

ליברמן ציין כי המאבק בחרדים איננו מאבק במסורת היהודית, "אני אומר לכם באופן אישי. אין מישהו שאוהב יותר ממני את מסורת ישראל והערכים היהודים. אשתי ובתי דוסיות, דתיות והנכדים שלי כולם דתיים יחד עם זה לא במקרה אנחנו גרים בנוקדים. אנחנו גרים שנים ביחד דתים ושאינם דתיים. יום שישי סביב השולחן קידוש ופרשת השבוע ובשבת בבוקר אשתי הולכת לבית הכנסת ואני נוסע לשחק טניס. בבית תמיד הכל כשר ובחוץ כל מה שטעים. אם רוצים הכל אפשרי".

"המטרה שלי כפי שאני מגדיר אותה לקראת הבחירות הקרובות, היא להחליף את השלטון- לא רק את נתניהו – את השלטון כולל ליצמן, דרעי וגפני - ולהקים ממשלה ציונית וליברלית. אני מבהיר מראש 'ישראל ביתנו' לא תכנס לשום קואליציה עם ש"ס ויהדות התורה וכל מי שבונה על קואליציה עם דרעי וליצמן - כדאי שידע מראש - ש'ישראל ביתנו' לא תהיה שם", הדגיש.

בהמשך תקף ליברמן את ראש הממשלה, "כשאנחנו מתקרבים ל- 5,000 מתים, מתוכם רק בחודש ינואר 1,433, מישהו חייב לשאת באחריות והמישהו הזה הוא קודם כל ראש הממשלה, בגלל הניהול הכושל והשיקולים הפוליטיים".

"בשבוע הבא אני אפרסם את התוכנית הכלכלית שלי. החזון הכלכלי שלי הוא צמיחה, תעסוקה, שוויון ורשת ביטחון. אני אומר לידידיי, יאיר לפיד, גדעון סער, נפתלי בנט - אל תחיו באשליות ואל תנסו להשלות אחרים. ניהול תקין, ממשלה מתפקדת, חברה שוויונית אפשריים אך ורק בתנאי שש"ס ויהדות התורה ישבו באופוזיציה", הדגיש.

וזו הרשימה שהוצגה:

1. ח״כ אביגדור ליברמן
2. ח״כ עודד פורר
3. ח״כ יבגני סובה
4. ח״כ אלי אבידר
5. ח״כ יוליה מלינובסקי
6. ח״כ חמד עמאר
7. ח״כ אלכסנדר קושניר
8. פרופ' יוסי שיין
9. עו"ד לימור מגן-תלם
10. ד"ר אלינה ברדץ'-יאלוב
11. שרון רופא אופיר
12. עו"ד בתיה כהנא דרור
13. דור דוידיאן
14. עו"ד שחר אלון
15. עו"ד סתו בויאנג'ו
16. הילה ידיד ברזילי
17. דיאנה בלביץ'
18. אביב כהן
19. מיכל אורון עזאני
20. דודי סנדלר
21. אנה גורביץ'
22. ליאור שפירא
23. זאב ברונשוויג