סקר: הליכוד נחלש, סער יציב, סמוטריץ' לבד לא עובר

גוש נתניהו, גם יחד עם ימינה, מקבל רק 54 מנדטים על פי הסקר. איחוד של סמוטריץ', חגית משה ובן גביר יקבל 6 מנדטים

ערוץ 7 , כ' בשבט תשפ"א

סקר: הליכוד נחלש, סער יציב, סמוטריץ' לבד לא עובר-ערוץ 7
הפתקים בקלפי
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

סקר חדשות 13 והפרופסור קמיל פוקס שפורסם הערב (שלישי) יומיים לפני סגירת הרשימות מעלה כי הליכוד ונתניהו במגמת היחלשות, ולו היו הבחירות נערכות היום היו מקבלים 29 מנדטים.

מפלגת יש עתיד בראשות לפיד היתה נחלשת גם היא ומקבלת 16 מנדטים, תקווה חדשה של גדעון סער - 16 מנדטים וימינה של בנט יציבה גם היא עם 10 מנדטים.

הרשימה המשותפת בראשות איימן עודה מקבלת על פי הסקר 10 מנדטים והעבודה בראשות מרב מיכאלי - 8 מנדטים.

יהדות התורה בראשות משה גפני מקבלת 8 מנדטים על פי הסקר, ש"ס - 7, וישראל ביתנו - גם כן 7, מרצ - 5 מנדטים וכחול לבן של בני גנץ על סף אחוז החסימה - 4 מנדטים.

לא עוברות את אחוז החסימה: המפלגה הכלכלית בראשות ירון זליכה (2.7%), מפלגת הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ' (2%), עוצמה יהודית (2%), הישראלים של חולדאי 0.9%, עלה ירוק, גשר של אורלי לוי אבקסיס, תנופה של עפר שלח וגם מפלגת ותיקי ישראל בראשות דני יתום.

מפת הגושים על פי הסקר: הגוש להחלפת נתניהו - 66, גוש נתניהו - 44, ימינה של בנט - 10.

עוד בדק הסקר מה יקרה אם מפלגת הציונות הדתית בראשותו של סמוטריץ', מפלגת הבית היהודי בראשותה של חגית משה ומפלגת עוצמה יהודית בראשות איתמר בן גביר יחברו לרשימה אחת, ומנגד מפלגת רע"ם בראשות מנסור עבאס תתפצל מהרשימה המשותפת.

במצב כזה על פי הסקר הליכוד ונתניהו יחלשו ל-27 מנדטים, יש עתיד תרד ל-15 מנדטים, תקווה חדשה של סער תקבל 14 מנדטים, ימינה בראשות בנט - 8 מנדטים, הרשימה המשותפת (ללא רע"ם) - 8 מנדטים, יהדות התורה - 8 מנדטים, ש"ס, ישראל ביתנו והעבודה - 7 מנדטים כל אחת, הרשימה בראשות סמוטריץ' משה ובן גביר - 6 מנדטים, מרצ - 5 מנדטים, ועל סף אחוז החסימה עם 4 מנדטים, כחול לבן ורע"ם בראשות מנסור עבאס.