רמי גרינברג, ראש עיריית פתח תקווה
רמי גרינברג, ראש עיריית פתח תקווהצילום: יוני קמפינסקי

ראש עיריית פתח תקווה עו"ד רמי גרינברג, שוחח היום (רביעי) עם ראשי מפלגות הציונות הדתית בקריאה לראשי ארבע מפלגות הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' (איחוד לאומי), חגית משה (בית יהודי, עוד" איתמר בן גביר(עוצמה יהודית ואבי מעוז (נעם) בבקשה לפעול לאיחוד בהקדם האפשרי לקראת סגירת הרשימות מחר.

גרינברג מספר בשיחה לערוץ 7, "קיימתי לאורך היום שיחות דחופות עם ראשי המפלגות וביקשתי מהם להתעלות מעל הדקויות הפנים מגזריות ולפעול באופן מידי לריצה משותפת. הסקרים שמפורסמים בתקשורת מעידים באופן עקבי שחיבור בין המפלגות מניב בין 5-7 מנדטים וכל סקר אפשרי מדגיש שבריצה נפרדת כל המפלגות לא עוברות את אחוז החסימה".

"לצערי, ראשי המפלגות מפספסים את הדבר החשוב היחידי שעומד על הפרק והוא מספר המנדטים שיקבל גוש הימין על מנת ולהקים ממשלת ימין הומוגנית אידאולוגית עם יכולת משילות חזקה וקידום הנושאים הבוערים העומדים לסדר היום. כלמודי ניסיון אנחנו כבר יודעים שהגורם היחידי שיכול למנוע הקמת ממשלת ימין הוא הימין עצמו, ואם הריצה הנפרדת תמנע בסופו של יום הקמת ממשלה הציבור לא יסלח לכם", הוסיף גרינברג.

הוא גם מדגיש כי "בבחירות מועד א' היינו עדים למחזה אבסורדי בכנסת ה-21 שבו מאות אנשים יושבים ומנסים ללקט 1400 קולות של הימין החדש שהיו חסרים להקמת ממשלת ימין חזקה ויציבה ומאז אנחנו כבר מעל שנתיים מצויים בחוסר יציבות פוליטית".

"בניגוד לכך, מי שעברו באותה העת את אחוז החסימה באותה מערכת בחירות הן אותן שלוש המפלגות שעכשיו מושכות רגליים ואני שואל: אם ניסיון העבר הלא רחוק כבר הוכיח שהציבור מעניק לכם רוח גבית לחיבור מלא, כשבנוסף לכך כל הסקרים מעידים שמפלגה מאוחדת תעבור גם הפעם את אחוז החסימה בבטחה אז מדוע אתם נוהגים בניגוד לרצון הציבור?", תהה.