איך ומתי יוצאים מהסגר?

קבינט המומחים ממליץ לממשלה כי רק עובדי הוראה מחוסנים ילמדו פרונטלית, בעוד שכאלו שלא התחסנו ילמדו דרך הזום.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"א בשבט תשפ"א

איך ומתי יוצאים מהסגר? -ערוץ 7
המשטרה אוכפת את הסגר
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

קבינט המומחים המליץ היום לממשלה לקדם את מודל ההכלה מול נגיף הקורונה תוך יציאה מהסגר בשתי פעימות לפחות, במרווח של שבועיים בין פעימה לפעימה.

לגבי מערכת החינוך המליץ קבינט המומחים שרק עובדי הוראה מחוסנים ילמדו פרונטלית, בעוד שכאלו שלא התחסנו ילמדו דרך הזום. עוד ממליצים על פתיחת גנים וכיתות א'-ב' באזורים ירוקים ובקפסולות.

באזורים צהובים ממליצים עם פתיחת גנים וכיתות א'-ב' - בתנאי שמבוצעות בדיקות קורונה המוניות על בסיס שבועי. בנוגע לפתיחת הלימודים בכיתות י"א-י"ב ממליצים המומחים גם כן לבצע בדיקות שבועיות, ובהמשך – לאפשר למידה פרונטלית רק למחוסנים.

מרכז המידע והידע של אמ"ן הזהיר היום במסמך שהופץ לפני הישיבה כי פתיחת מערכת החינוך עלולה להביא לעלייה נוספת במקדם ההדבקה ולהתפשטות מחודשת של המגפה.

במשרד הבריאות סבורים שיש להתחיל בהקלות רק ביום שני, בעוד בכחול לבן דוחפים להתחיל בהקלות קודם לכן. תיתכן פשרה לפיה ההקלות יחלו ביום ראשון בבוקר.

משרד הבריאות הודיע לקופות החולים כי ניתן לחסן את כלל הציבור החל ממחר. למרות הפתיחה לכלל האוכלוסייה, הורו שר הבריאות ומנכ"ל המשרד פרופסור חזי לוי לרכז מאמצים בקבוצות הגיל 50+ ובקרב מרותקי הבית. בקופת חולים כללית כבר שלחו הבוקר הודעה למבוטחיהם שכל הגילים יכולים להגיע להתחסן.

רשת ביג הודיעה היום כי הם יפתחו את מרכזי הקניות שבבעלותם ביום ראשון. במכתב שנשלח מודיעה הרשת כי "מבחינתנו החל מיום ראשון, 7 בפברואר, נאפשר פתיחת חנויות ונדרוש לשלם שכר דירה ודמי ניהול במלואם על פי חוזה שכירות שבתוקף מכולם".

עוד ציינה הרשת כי "גם בסגר השלישי נעזור ולא נחייב בתשלומי שכר דירה ודמי ניהול עבור חודש ינואר. חנויות חיוניות פתוחות ישלמו כרגיל".