אלון דוידי: "לא מספיק לשרוד בתוך משבר, צריך לחשוב קדימה"

ראש עיריית שדרות מספר על ההחלטה להצטרף לבנט. "אתה רואה את הכאוס המוחלט ברמה הארצית ונחנק - צריך לתת תקווה אחרי המשבר"

ערוץ 7 , כ"ב בשבט תשפ"א

אלון דוידי: "לא מספיק לשרוד בתוך משבר, צריך לחשוב קדימה"-ערוץ 7
אלון דוידי
צילום: Photo by Flash90

אלון דוידי, ראש עיריית שדרות, מסביר בראיון שיפורסם במלואו מחר (שישי) בעיתון 'ישראל היום' את ההחלטה למפלגת ימינה, אף שכל השנים היה מזוהה עם הליכוד.

"קראתי את התוכנית הכלכלית של ימינה, והיא מפרטת איך להביא את המגזר העסקי ככוח. במשבר דברים רגילים לא עובדים. במשבר הקורונה זה התפוצץ לי, כי אני רואה מה אפשר לעשות בשלטון המקומי ואתה רואה את הכאוס המוחלט ברמה הארצית ואת הנתק", אומר דוידי.

"זה לא מספיק רק לשרוד או לחיות בתוך המשבר, צריך לתת תקווה, לחשוב שבעה צעדים קדימה, אחרי המשבר. אני אומר לך, אני אהיה שם בשביל זה. המחויבות לאנשים היא דבר שאני הולך איתה, לא סתם אומרים 'מהפכה בשדרות'. זה לא אני, אלה אנחנו", הוא מוסיף.

דוידי מנהל עיר עם יותר מ-50 אחוזי הצבעה למפלגת השלטון. ההצטרפות שלו לימינה הרימה הרבה גבות.

בשיחות המקדימות עם תושבי שדרות לקראת הריאיון שקיימנו איתו, גם מתנגדיו של דוידי מודים ששבע שנותיו הן מהטובות שידעה העיר.

שדרות משגשגת וצומחת לגובה, ונסיעה עם דוידי לאורך הרחוב הראשי נשמעת כמו פרסומת יו-טיוב מתעלקת: "הנה מרכז החוסן החדש", "הנה פארק חדש", "הנה בית ספר חדש".

"לפני הקורונה היינו במצב מצוין - חמישה-שישה אחוזי אבטלה, ופתאום צמחנו ל-17 אחוז. יכולתי להגיד 'זו לא הבעיה שלי, תעסוקה זה ממשלה, לא עירייה', אבל בקורונה היו גם תקציבים שלא הוצאנו. פרסמנו קול קורא לחברות הכשרה של היי-טק ואמרתי 'תלמדו אותם משהו מהר, והכי חשוב - שזה יוביל להשמה בעבודה, רק השמה'. כשאנשים נקלעים למשבר צריך לעזור להם במיידי, אבל דקה אחר כך גם צריך לחשוב מה הם יעשו בהמשך", מציין דוידי.

במהלך הסיור איתו מצטרף אופיר ליבשטיין, ראש מועצת שער הנגב מכפר עזה, והשניים מספרים על התוכניות המשותפות לעתיד. בין היתר, מספר דוידי על "רכבת שתהיה נמל יבשתי. בכל יום ייכנסו 10,000 איש מעזה. אתה יודע מה יעשו מיליוני שקלים של משכורות לעזה?".

לדבריו, "התפקיד שלנו כמנהיגות הוא לאפשר ולתת הזדמנויות. אם לא נצליח, זה משהו אחר. אני לא מבין את חמאס, הם יושבים על השטח ולא עושים כלום לעמם. החשיבות של אזור כזה היא לא לעזה, אלא לנו בצד הזה של הגדר".

אופיר ליבשטיין מוסיף, "זה לא מדע בדיוני, זה מתקדם מאוד. ובכלל, תפיסת העולם של דוידי לא לבוא מבכיינות וממסכנות אלא מעמדה של עוצמה וכוח, מתחברת מאוד לכל התפיסה של הקיבוצים כאן. זה להציג את החוזקות של האזור, זה מה שנתן את הבוסט הגדול לשדרות, ואם דוידי יוכל להביא את זה לרמה הארצית זה יהיה כוח שינוי עצום".